מיניבוס של שב"ס התהפך בצומת התשבי - תשעה נפצעו

התאונה אירעה בין 3 כלי רכב בכביש 70, לאחר שככל הנראה רכב ההסעות של שב"ס חצה את הצומת באור אדום. צוותי מד"א פינו את הפצועים, בהם אחד קשה, לבתי החולים רמב"ם ובני ציון בחיפה • תיעוד

זמן צפייה: 00:31

תשעה בני אדם נפצעו היום (שני) בתאונה בין שלושה כלי רכב, לאחר שמיניבוס של שב"ס ועליו חמישה לוחמי יחידת נחשון ושני עצורים, התהפך בכביש 70 סמוך לצומת התשבי. צוות מד"א העניק טיפול בזירה לפצועים, בהם גבר כבן 50 במצב קשה, גבר בן 45 במצב בינוני ושבעה פצועים נוספים במצב קל עד בינוני, ופינה אותם לבתי החולים רמב"ם ובני ציון בחיפה לקבלת טיפול רפואי. בתיעוד של מצלמת נתיבי ישראל ניתן לראות את הרכב המסחרי נכנס לצומת, פוגע ברכב אחר שחצה באדום ומתהפך.

פראמדיק מד"א לביב והבי סיפר: "מדובר בתאונה קשה, הרכב המסחרי היה הפוך על צידו על אי התנועה ובסמוך אליו שני רכבים פרטים עם פגיעות פח קשות. נהג אחד הרכבים, גבר כבן 50 היה מחוסר הכרה ברכבו כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית קשה, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו במצב קשה ויציב לבי"ח רמב"ם. גבר כבן 45 שנפגע באורח בינוני התהלך בזירה כשהוא סובל מפציעה מדממת בגפיים, הענקנו לו טיפול שכלל חבישה ועצירת דימומים והוא פונה לבית החולים באמבולנס של מד"א. שבעה פצועים נוספים שנפגעו באורח קל עד בינוני, בהם שני גברים שנלכדו ברכב המסחרי וחולצו בסיוע כוחות הכיבוי פונו גם כן לאחר בדיקות רפואיות בשטח לבית החולים".

בן גוטמן, דובר נתיבי ישראל, מסר: "לפני מספר דקות נוטר במרכז ניהול התנועה הלאומי של חברת נתיבי ישראל, רכב שחצה את הצומת ברמזור אדום וכתוצאה מכך גרם לתאונת הדרכים הקשה בה התהפך רכב הסעות של שב''ס". גוטמן הוסיף כי "אנו בונים עבורכם את תשתיות התחבורה מהמתקדמות והבטוחות בעולם, אך אף תשתית לא תחליף את הגורם האנושי. האחוזות והאוחזים בהגה, בואו ניקח אחריות, שניה של היסח דעת עלולה לעלות בחיי אדם, בחייהם של היקרים לנו מכל" וסיים בקריאה: "עיזרו לנו להציל חיי אדם, בכל מפגע דרך אנא חייגו אלינו אל 2120* מרכז ניהול התנועה, ונזניק אתהצוותים המקצועיים וכוחות ההצלה, על מנת לטפל באירוע".

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-events-20190729-1607' autoplay='0' credit='אלי בן חמו' desc='תיעוד מזירת התהפכות המיניבוס סמוך לצומת התשבי' kid='1_bmce8gw9' duration='35']

עוד כתבות בנושא >>

הרכב התהפך במהלך מרדף משטרתי: צעירה נהרגה בתאונה בעמק יזרעאל

התאונה בכביש 7: אב המשפחה, שאשתו ובנו נהרגו – מת מפצעיו

עוקף – ונצמד: תיעוד הנהיגה הפראית שכמעט וגרמה לתאונה בדרום

זירת התאונה בצומת התשבי
זירת התאונה בצומת התשבי | צילום: חדשות 13

בשבוע שעבר נהרגה נערה בת 14 בהתהפכות רכב בדרך מנחם בגין בגן יבנה. הנערה פונתה ע"י צוות מד"א לבית החולים אסותא שבאשדוד, שם מתה מפצעיה. אחיה של הנערה, כבני 15 ו-17 נפצעו אף הם באירוע, ופונו לבית החולים במצב בינוני. הנערה הגיעה לעיר כדי להתארח אצל חברה. מפרטי האירוע, בשעות הצהריים אחיה בן ה-17 של הנערה המארחת הקפיץ אותם לרכבת ואז אירעה התאונה הקטלנית.

מחקירה ראשונית התברר כי מדובר ברכב פרטי. עוד התגלה כי הרכב סטה מנתיב נסיעתו תוך שחצה את שטח ההפרדה, והתהפך לצד הדרך בשדרות מנחם בגין. הסיבה לסטיה מהנתיב תחת חקירה.

"כשהגענו למקום ראינו רכב הפוך בתעלה לצד הכביש", סיפר פרמדיק מד"א יעקב פרלוב. "חילצנו את הפצועים בסיוע כוחות מכבי האש, ומיד התחלנו להעניק להם טיפול רפואי מציל חיים. הצעירה סבלה מחבלה רב מערכתית, והייתה ללא דופק וללא נשימה".