"שנים של תהליך נהרסים ברגע אחד"

מתן כהן, בן 28 עם תסמונת דאון, עומד במרכז סערה ציבורית כאשר נהג אגד סרב לאפשר לו לנסוע מחשש שהוא "עלול לעשות משהו". צפו בראיון המלא עם מתן ואימו

זמן צפייה: 07:52

סרטון מקומם שהופץ לפני יומיים ברשתות החברתיות עורר זעם בקרב הציבור הישראלי. בסרטון נראה מתן כהן, בחור בן 28 עם תסמונת דאון, יושב בפתח אוטובוס של אגד וסביבו המולה. לפי העדויות מתן הגיע לאוטובוס לאחר ששכח את הרב קו בבית. הנהג לא אפשר לו לנסוע, אך אנשים רבים סביבו הציעו שישלמו עליו. למרות זאת, הנהג החליט שהוא לא מאפשר למתן לנסוע מתוך טענה כי "הוא עלול לעשות לו משהו בנסיעה".

הנהג המשיך לסרב למרות שאנשים רבים אמרו שהם ייקחו עליו אחריות (למרות שלא שהיה צורך). בעקבות כך מתן התיישב בפתח האוטובוס וסרב לרדת והנהג דחף אותו בצורה אלימה מהאוטובוס.

מתן ירד בתחנה המרכזית הישנה והיה צריך לעלות לקו נוסף כדי להגיע לחוג. הוא סיפר לנהג שאין לו כסף והראה לו את הכרטיס שהוא שילם על האוטובוס הקודם, אך הוא לא ידע שבלי רב קו זה לא מתאפשר. הנהג לא הסכים לאפשר לו לנסוע ואנשים רבים רצו לשלם עליו, אבל הנהג לא הסכים להעלות אותו, אז הוא התיישב בקצה של האוטובוס כי הוא התעקש לא לאחר לחוג.

[brightcove_iframe video_id='buss_meturgam_vtr2_n20170329_v1' autoplay='0' credit='' desc='' kid='' duration=''']

"הנהג קם למשוך אותו בכוח, הוא ממש פגע בו פיזית ולכן הייתי באגד והגשתי תלונה", מספרת הבוקר עליזה כהן, אימו של מתן. "לא האמנתי שזה מה שסיפרו לי. הוא לא היה אלים את זה אני יכולה להבטיח אין סיכוי שהוא התנפל על הנהג. מתן הוא בחור מאוד עצמאי כבר מגיל 14 הוא נוסע לבד באוטובוסים, הוא שרת בצבא ועובד במסעדה", הוסיפה.

"הוא הגיע לאן שהוא הגיע בזכות החיזוקים שלנו ושל הסביבה, זה תהליך של שנים שאתה עובד עם הילד ופתאום דבר כזה יכול ברגע אחד להוריד הכול", הוסיפה עליזה.

העולם הבוקר כל הפרקים

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ