אכזבה לנהגים: מחיר הדלק יעלה בארבע אגורות

המחיר המירבי לליטר בנזין 95 בחודש דצמבר יעמוד על 6.16 שקלים, ובשירות מלא - 6.37. השינוי יחל בחצות הלילה שבין שבת ליום ראשון. זאת, לאחר שבחודש שעבר ירד המחיר בשש אגורות

דלק
דלק | צילום: Shutterstock

אכזבה לנהגים: מחיר הדלק יעלה בארבע אגורות בלילה שבין שבת לראשון, ויעמוד על 6.16 שקלים לליטר בנזין בשירות עצמי. בשירות מלא המחיר יעמוד על 6.37 שקלים. זאת, לאחר שבחודש שעבר ירד המחיר בשש אגורות.

לפני כחודשיים מחיר הדלק עלה ב-12 אגורות, יום לאחר שבפעם השלישית השנה ורגע לפני ראש השנה, הודיעה רשות המים על התייקרות של 4% בתעריף לצרכנים. מיוני 2018 עד ינואר 2019 עלה המחיר למשק בן ארבע נפשות מ-117 שקל ל-16 מ"ק ל-125. כעת, בינואר תחול התייקרות נוספת, והמחיר ל-16 מ"ק יעמוד על 129 שקלים. מדובר על עלייה של כעשרה שקלים בממוצע לחשבון של משק בית.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

עשרות רחפנים, סכינים וציוד צלילה: צה"ל סיכל הברחת ענק לעזה

"תפסיקו את ההתבוללות": חשד לפשע שנאה בג'לג'וליה

מסע מיוחד אל הר הסיגד עם הישראלים ששבו לכפר הקטן באתיופיה

תחנת דלק
תחנת דלק | צילום: רויטרס

הסיבה שנותנת רשות המים היא שדרוג התשתיות של הולכת המים ברחבי הארץ. ברשות המים טוענים שעלות ההפקה עולה משנה לשנה, והסיבה לעלייה, לטענתה, היא השקעות: בניית צנרת, טיפול בשפכים ואספקת טכנולוגיות מתקדמות לחברת מקורות.

מכיוון שהמים בישראל הם לא מוצר מסובסד, עלות ההפקה מתגלגלת אל הצרכנים. לצד זאת, ההתנהלות הבזבזנית של תאגידי המים בישראל מוסיפה גם היא למחיר שישלמו משקי הבית.