בנימין בן ה-14 שנרצח בפיגוע הובא למנוחות: "לב שהאיר את העולם"

בנימין בן ה-14 הובא למנוחות, לאחר שגופתו אותרה אתמול בשעות הבוקר. אביו ספד לו: "בדרך הכל כך מיוחדת שלך, זכית להגשים חלומות מופלאים", אחיותיו הוסיפו: "קרני האור שלך נגעו בכל כך הרבה אנשים. היית בן אדם אוהב ואהוב". במקביל, נמשך המצוד אחר הרוצחים

זמן צפייה: 01:49

בהר המנוחות בגבעת שאול שבירושלים מובא למנוחות הערב (ראשון) בנימין אחימאיר בן ה-14 שנרצח בפיגוע טרור בסוף השבוע בבנימין. אביו ספד לו: "בדרך הכל כך מיוחדת שלך, זכית להגשים חלומות מופלאים. נלחמת ללמוד תורה ולא לוותר לאתגרים שפקדו אותך, לא ויתרת על אף משאלה – וחיפשת את הדרך לשביל הזהב שלך". במקביל, נמשך המצוד אחר המחבלים.

האב אופיר המשיך: אתה משקף דברים פשוטים, מתוקים ותמימים. ביני שלי, מן הרגע הראשון בו פרצת לאוויר העולם היה ברור שזהו שמך, בנימין, על שמה של ירושלים שכל כך אהבת".

שלוש אחיותיו של בנימין ספדו גם הן. "לב אחד שהאיר את העולם; קרני האור שלך נגעו בכל כך הרבה אנשים. היית בן אדם אוהב ואהוב, אתה היית אדם כל כך אכפתי ואחראי תודה לך על הכל, שהיית האח הכי טוב שיכול להיות".

בנימין אחימאיר, בן 14 הנעדר מאז שעות הבוקר בבנימין
בנימין אחימאיר, בן 14 שנרצח בבנימין

צה"ל תיגבר אמש את הכוחות בשטח מחשש לפעולות נקם נוספות, ומתוך הבנה שלרצח עשויה להיות השפעה על המצב בכל רחבי יהודה ושומרון. הצבא עצר במהלך היום הכשרות וקורסים בנח"ל ובכפיר, ושלח יותר מגדוד וחצי לאזור הפיגוע כדי לתגבר את הכוחות, בניסיון להרגיע את השטח. בעקבות הרצח והעימותים, ישנו חשש כי עוד מחבלים ינסו לבצע רצח של יהודים באזור, בפיגועי חקיינות – ולנצל את ההסלמה והמתיחות בשטח. בנוסף עולה חשש כי מחבלים ינסו לחדור ליישובים באזור ולפגוע באזרחים.

הלוויתו של בנימין אחימאיר
הלוויתו של בנימין אחימאיר
הלוויתו של בנימין אחימאיר
הלוויתו של בנימין אחימאיר

צה"ל דיווח אמש על עשרות נפגעים, בהם גם מתנחלים וגם פלסטינים, ובנוסף שלושה חיילים ושוטר. בדומא בוצע ירי חי, והתרחשו שריפת מכוניות. באל-סאוויה ניזוקו בתים מזריקת אבנים, כך גם מספר מכוניות. גם בקוסרה, בתין, סילוואד, סינגל, תורמוס-עייא וביתילו נפגעו בתים ומכוניות מזריקת אבנים והצתות של מתנחלים. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט קראו למתנחלים לא לנקום, במטרה לשמור על שטח כמה שיותר רגוע, ולא להסלים את המצב עוד יותר.

מכונית פלסטינית שנשרפה במהלך העימותים באל-מוע'ייר אחרי רצח בנימין אחימאיר
מכונית פלסטינית שנשרפה במהלך העימותים באל-מוע'ייר אחרי רצח בנימין אחימאיר | צילום: פלאש 90
מכונית פלסטינית שנשרפה במהלך העימותים באל-מוע'ייר אחרי רצח בנימין אחימאיר
מכונית פלסטינית שנשרפה במהלך העימותים באל-מוע'ייר אחרי רצח בנימין אחימאיר | צילום: פלאש 90
Whatsapp Image 2024 04 13 At 1
החיפושים אחרי בנימין אחימאיר בן ה-14 | צילום: דובר צה"ל
חיפושים אחר הנער הנעדר בבנימין
חפ"ק החיפושים במלאכי השלום אחר הנער שנעדר | צילום: דוברות יכ"ל

הנער מירושלים שנעלם שלשום אחרי שיצא לרעות צאן ליד המאחז מלאכי השלום שבמועצה - נרצח עם יציאתו מהחווה. גופתו אותרה באמצעות רחפן של יחידת האיסוף 636. שב"כ ומז"פ מצאו אבן מגואלת בדם וסכין, שבה השתמש הרוצח, או הרוצחים, באזור בו אותרה הגופה. המחבלים ככל הנראה עקבו אחרי בנימין, הבינו שהוא לבד – ותקפו אותו. הם לא החביאו את הגופה - ומיהרו להימלט מהמקום

הראשונים שהגיעו לגופת הנער, בהכוונת רחפן צבאי - היו אלוף-משנה חזי נחמה, אשר הגיע מביתו בעלי להתנדב לחיפושים, ואליהו ליבמן, אשר בנו חטוף בעזה והגיע לסייע בחיפושים. ליבמן סיפר: "מדובר ברצח אכזרי ביותר. רחפן של הצבא זיהה משהו חריג, שלח נקודת ציון שהגיעה אלינו, היינו בקרבת מקום בסריקות הלכנו לחפש בנקודה שקיבלנו ולצערנו מצאנו את הנער".