"לא האמנתי שזה יקרה לי": הורים שילדיהם טבעו למוות מזהירים

זה קרה בצימר או בבריכה הביתית - ברגע אחד של חוסר תשומת לב ילדיהם הקטנים נכנסו לבריכה ואיבדו את חייהם. כעת, הם משחזרים את הרגעים הקשים ומבקשים מאחרים: לא להיכנס לבריכה שאינה מגודרת

זמן צפייה: 05:45

בסוף השבוע האחרון טבע עתי פרי למוות בבריכה פרטית בביתו שבחדרה, והובא למנוחות אתמול - בדיוק ביום שבו אמור היה לחגוג יום הולדת שנתיים. הוא יצא לחצר וטיפס לבריכה בלי שמישהו ישים לב.

מותו של עתי העלה שוב לכותרות את החשש מטביעה בבריכות בעונת הקיץ. בעקבות המקרה, שורה של הורים שאיבדו את ילדיהם הקטנים בטביעות קטלניות יצאו בקריאה להורים אחרים להיזהר כדי להימנע מטרגדיה דומה.

אחת מהן היא קרן הרשקוביץ ברנשטיין, שלפני כשנתיים איבדה את בנה הצעיר עידו. "נסענו ביום העצמאות לסוף שבוע", שחזרה את הטרגדיה. "כל הילדים ישבו בסלון, בעלי הלך לנוח צהריים. חבר טוב של בעלי פתאום ראה את עידו צף. וזהו". מאמצי ההחייאה כשלו, ומותו של עידו בן השנתיים נקבע בהמשך. "כל אחד חושב שלו זה לא יקרה - אבל זה קורה אצל המשפחות הכי טובות".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

עובד במשרד רה״מ נדבק בקורונה – נבדק מתי בא במגע עם נתניהו

בכיר ישראלי: הרושם הוא שבבית הלבן רוצים להאט את תהליך הסיפוח

"אין לנו זמן לבזבז": אלפים במחאה על תופעת האלימות כלפי נשים

קרן הרשקוביץ ברנשטיין, בנה טבע למוות בבריכה
קרן הרשקוביץ ברנשטיין, בנה טבע למוות בבריכה | צילום: חדשות 13

והיא לא לבד. לפני חמש שנים טבע איתמר מלול, בנה של חגית, בבריכה בביתם שבחולון. במקרה שלה, סיפרה, היא הצליחה להציל את איתמר מטביעה בפעם הראשונה - אולם בפעם השנייה זה כבר היה מאוחר מדי. "ביום שישי בבוקר, כשהילדים הלכו לבית הספר, אמרתי להם להתראות ואז אחד הילדים צעק לי, 'אימא, תיזהרי, איתמר'".

כשהסתובבה, ראתה שבנה הקטן כמעט ונופל לתוך הבריכה. "תפסתי אותו במצב שעוד רגל אחת והוא טובע. באותו רגע הצלתי אותו". אולם, כאמור, כבר באותו יום בצהריים זה קרה שוב. "הוא עשה את הדרך לבריכה וכבר לא יכולתי להציל אותו. מצאתי אותו צף".

איתמר מלול, טבע בבריכה הביתית ומאז מוגדר צמח
איתמר מלול, טבע בבריכה הביתית ומאז מוגדר צמח | צילום: באדיבות המשפחה

במשך חודשים נלחם הצוות הרפואי שבבית החולים וולפסון על חייו של איתמר בן השנה ושלושה חודשים. הוא שוחרר מבית החולים ומאז מוגדר צמח. "הוא פה ולא פה", אמרה חגית. "עיניים שבוהות ולא מתקשרות איתך, לא בכי, לא קול, לא שום דבר אז מי זה איתמר? מי זה הילד הזה? אני מכירה אותו? ממש לא". חגית הדגישה כי אין אף אחד שחסין מפני הסכנה שבטביעה. "בתוך תוכי לא באמת האמנתי שזה יכול לקרות לי".

חמש שנים מאז המקרה, ומאז טבעו למוות 107 ילדים. במשך השנים חגית וקרן מנסות שלא לשקוע ברגשי אשמה. כעת הן מבקשות למנוע את הטרגדיה הבאה. קרן הסבירה כי "אם אנחנו ממגנים שקע חשמל הכי פשוט ואנחנו שמים עליו איזשהו כיסוי כדי שילד לא יכניס את האצבעות, אז מה הבעיה למגן בריכה? זה בסך הכול ארבעה קירות של גדר ושער נטרק".

חגית מלול, בנה טבע בבריכה ומאז נותר צמח
חגית מלול, בנה טבע בבריכה ומאז נותר צמח | צילום: חדשות 13