אדלשטיין: לא יכול להתחייב שנצא מהסגר אחרי שבועיים

בריאיון לחדשות 13, שר הבריאות הבהיר כי בשל התפשטות המוטציות ייתכן שההגבלות יימשכו תקופה נוספת: "עוקבים בדאגה אחר ההתפתחויות - רוצים לראות קו ירידה ברור. אולם, ברור שאי אפשר להגזים"

זמן צפייה: 07:26

"כמה זמן יהיה הסגר? אנחנו נראה את התוצאות. פעם היינו אומרים שנצא ממנו עם אלף מאומתים ביום - אבל היום, עם כל המוטציות - אפילו לא נקבנו במספר מדויק" - כך אמר הערב (ראשון) שר הבריאות יולי אדלשטיין בריאיון לחדשות 13. לדבריו, משרד הבריאות "עוקב בדאגה אחר כל ההתפתחויות", אולם בינתיים מתנחם בכך ש"הסגר עובד. בגדול, האזרחים נשמרים".

ובכל זאת, כשנשאל מהו המדד של הממשלה ליציאה מהסגר, השיב: "אנחנו רוצים לראות קו ירידה ברור וגם את ההתנהגות של החולים הקשים. עם זאת, ברור לנו שאי אפשר להגזים ולא נחזיק את המדינה בסגר עד ללא גבול, אבל להתחייב שאחרי שבועיים השמיים יהיו כחולים? אני לא יכול".

עד כה, ארבעה בני אדם ששבו לישראל מדרום אפריקה התגלו כנשאים של הזן החדש. באשר לזן הבריטי - מדובר במקרים רבים יותר. "לא מרצפים את כל הבדיקות אז לא יודעים כמה במדויק, אבל מדובר בכמה אחוזים - ולא באנשים בודדים", הסביר השר. בשל המצב, משרד הבריאות בוחן מה עוד אפשר לעשות על מנת למנוע זליגה נוספת של המוטציות.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

נתניהו: נעלה לקצב של 170 אלף חיסונים ביום

יעלון הודיע על ריצה עצמאית של תל"ם: "הגיע הזמן לשינוי"

צה"ל: מפקד סיירת גולני הותקף באלימות בהפגנה סמוך לקדומים

שר הבריאות יולי אדלשטיין
שר הבריאות יולי אדלשטיין | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר היום הגיע אדלשטיין עם ראש הממשלה לנמל התעופה, לשם הגיע מטוס מלא בחיסונים של חברת "פייזר". ולמרות המשלוח הנוסף - עדיין אין בכוונת המשרד לפתוח את החיסונים לכולם, ללא הגבלת גיל. "אין סיבה לעשות זאת - יש תעדוף מאוד ברור", אמר אדלשטיין, "אם נראה שהזרם מידלדל - נפתח את זה לכלל הציבור. כרגע, יש היענות מדהימה ויוצאת מהכלל".

כשנשאל על הקשר של מבצע החיסונים לקמפיין הליכוד לבחירות, ולעובדה כי הוא ונתניהו מקפידים להצטלם עם משלוחי החיסונים שמגיעים לארץ, השיב: "כשהתחלנו עם החיסונים, לא ידענו אם יהיו בחירות או לא. היעד שלי זה להוציא מכלל סכנה כמה שיותר אנשים כמה שיותר מהר". עם זאת, הודה: "כל אחד רוצה תמונת ניצחון - במיוחד כשיש יסוד לתמונה הזאת".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין מקבלים את משלוח החיסונים של ''פייזר''
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין מקבלים את משלוח החיסונים של ''פייזר'' | צילום: קובי גדעון, לע''מ

בסוף הריאיון, נשאל על הפרסום בחדשות 13 לפיו שב"כ עיין בהודעות ווטסאפ של מפגינים בבלפור, זאת מחשש שבכוונתם לפרוץ למעון ראש הממשלה וכן לקשור את עצמם לגדר המעון. לדבריו, בשל העיסוק בקורונה הוא פחות התעמק בפרשה, אולם הגן על שירות הביטחון הכללי וציין: "קשה לי להאמין שהם עקבו על מנת לעזור לנתניהו".

"כנראה שהיו אנשים מסוכנים. אני חייב לומר שגם אני מקבל איומים בסגנון 'הלוואי שתמות ממחלה כזו או אחרת', וכשזה מאוד קיצוני - גם אני מעביר את המידע לאנשי הביטחון. אני לא יודע מה עושים עם זה הלאה. לא יודע מה היה שם - אבל סומך על השב"כ".