12 מקרי מוות ביממה: עלה מניין המתים בישראל ל-72

קשישה בת 90 עם מחלות רקע רבות מתה בבית החולים שערי צדק, לאחר שאושפזה לפני כשבוע במחלקה המבודדת לחולי קורונה. מוקדם יותר מתו שני דיירים נוספים מבית האבות "משען" בב"ש

טיפול הצוות הרפואי בחולת קורונה
טיפול הצוות הרפואי בחולת קורונה | צילום: חדשות 13

מגפת הקורונה: בית החולים שערי צדק עדכן היום (רביעי) שקשישה בת 90 עם מחלות רקע רבות ומורכסות מתה לאחר שחלתה אושפזה לפני כשבוע. בכך, עלה מספר המתים בישראל ל-72 בני אדם - כאשר 12 מתוכם ביממה האחרונה.

כמו כן, 9,404 בני אדם נדבקו עד כה במחלה, 147 מהם במצב קשה ומתוכם 122 מונשמים. 801 בני אדם החלימו ושוחררו מבתי החולים.

לעוד כתבות בנושא:

חברת קדישא בחליפות נגד הדבקה בקורונה
חברת קדישא בחליפות נגד הדבקה בקורונה | צילום: רויטרס

שניים מהמתים היו דיירים מבית האבות "משען" בבאר שבע, שסבלו ממחלות רקע רבות ואושפזו בבית החולים סורוקה לאחר שאובחנו כחיוביים לנגיף.

שמו של אחד הדיירים הוא שמעון ריינזילבר, ניצול שואה בן 97. הוא הותיר אחריו ילד אחד, שלושה נכדים ושמונה נינים. הנכד שלו אורן סיפר כי "הוא מת לבד, בלי אף אחד לצידו". שמעון הגיע לבית האבות משען לפני שש שנים יחד עם אשתו צילה, היא נפטרה לפני 3 חודשים.

משפחתו סיפרה כי לאחר שהרגיש לא טוב והתאשפז, התקבלו תוצאות שליליות לקורונה ואחרי בדיקה שלילית נוספת הוא חזר לבית האבות משען"זו הייתה הטעות של חיינו". ימים ספורים לאחר מכן המשפחה התבשרה שהוא אכן חולה קורונה. נכדו העביר ביקורת חריפה על התנהלות בית האבות: "הקורונה היא הכדור שהרג את סבא שלי - אבל משען לחצו על ההדק. והם הרגו עוד לפניו וימותו עוד אחריו. זה ממש מחנה השמדה בחסות המדינה".