הצעיר שאושפז במצב אנוש יצא מטיפול נמרץ - ופגש את משפחתו

אפיק סויסה בן 22 ושמעון לוי בן 55, שני החולים הקשים ביותר שנדבקו בקורונה, יצאו לחצר ביה"ח איכילוב ופגשו את בני משפחותיהם. "קרה לנו כאן נס - מקווים שיעמדו על רגליהם בקרוב" • צפו

זמן צפייה: 01:01

אפיק סויסה בן 22 ושמעון לוי בן 55, שני החולים הקשים ביותר שנדבקו בקורונה, יצאו היום (רביעי) לראשונה מהיחידה לטיפול נמרץ קורונה בבית החולים איכילוב שבה הם מאושפזים - לחצר בית החולים. שם הם נפגשו עם משפחתם בליווי הצוות הרפואי.

ד"ר עדי נמרוד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי שליווה את מבצע הביקור יחד עם איריס ברמן, האחות האחראית של היחידה, סיפר: "לעיתים נפשם של המטופלים משתופפת קמעה וזה תהליך שמתרחש בהדרגה לאחר שהייה ממושכת של מצב מסכן חיים בטיפול נמרץ שמשול למעין 'בית כלא' מנוטר, עמוס במכשירים מנוכרים וצפצופים מחרישי אוזניים במצב של דמדומים וחוסר ודאות קיום".

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

לראשונה מאז החל משבר הקורונה: שר החוץ של ארה"ב יגיע לישראל

תיעוד מיפו: שני אחים על אופנוע שודדים באלימות תיק מצעירה

אפקט הקורונה: 600 מבקרים בלבד נכנסו לארץ באפריל האחרון

חולה הקורונה בן ה-22 שאושפז באיכילוב במצב קשה יצא לראשונה מטיפול נמרץ
חולה הקורונה בן ה-22 שאושפז באיכילוב במצב קשה יצא לראשונה מטיפול נמרץ | צילום: ליאור צור, דוברות איכילוב

לדבריו, "בשלב זה, אנו הצוות המטפל חשים חובה לטוע במטופלים תחושת אופטימיות ושיש אור בקצה המנהרה ולכן מטעינים אותם באנרגיה חיובית ואופטימית ולצורך כך הוצאתי אותם מהאווירה הדחוסה של טיפול נמרץ אל האוויר הפתוח. להיחשף לאור השמש וציוץ הציפורים - מעין לגימת חיים ואנרגיה להמשך הדרך. תהליך זה הוא חיוני למטופלים ובוודאי למשפחותיהם שחיות בדאגה וחוסר ודאות וקל וחומר בשעה שנאסר עליהם לבוא במגע פיזי עם יקירהם חולי הקורונה. אנו מקווים שמנת חיים זו תקל את משא המחלה של המטופלים ומשפחותיהם במסע הקורונה שנפל עלינו כרעם ביום בהיר".

אסתר לוי, רעייתו של שמעון שביקרה אותו לראשונה, סיפרה: "זה היה מרגש מאוד. תמיד הלב שלי הייתה איתו והייתה לי תקווה שעוד נצחק על הימים האלה ושבורא עולם ישמור עליו והוא שמע את תפילתנו. תודה לצוות הנפלא שמסר את נפשו ושהפך למשפחה שלנו. שבעזרת ה׳ נזכה לעשות סעודת הודיה להצלחתו".

אירית סויסה, אמא של אפיק, הוסיפה: "התרגשנו מאוד ופעם ראשונה עם המסכות ובחוץ. זה היה שוק. אין לי מילים כדי להביע את השליחות של הרופאים והאחיות שמצליחים להשאר ממוגנים שעות עם ציוד מגן כזה. אני מודה מאוד על כל התפילות של עם ישראל והנס הגדול שקרה לנו שקרה לנו כאן באיכילוב. בעזרת ה׳ בקרוב כבר נראה אותו עומד על רגליו בריא ושלם".