עובדי המעבדות איימו לפתוח בשביתה עוד שבועיים: "מזלזלים בנו"

העובדים הודיעו במהלך אסיפת מחאה בבית החולים בילינסון כי המו"מ עם משרד האוצר התפוצץ וכי בכוונתם לשבות החל מ-30 באוגוסט. "משרדי הממשלה גוררים רגליים – נורות האזהרה לא מזיזות לאיש"

בווידאו: כך תפעל מפקדת הקורונה | צילום: דובר צהל
זמן צפייה: 02:19
עובדי המעבדות בישראל מאיימים היום (ראשון) כי יפתחו בשביתה בכל המעבדות בארץ החל מ-30 באוגוסט, לדבריהם בשל פיצוץ במ"ומ עם משרד האוצר על תנאי העסקתם. זאת, בתום אסיפת מחאה בבית החולים בילינסון. "לצערנו, משרדי הממשלה מזלזלים בנו וגוררים רגליים", אמרה אסתר אדמון, יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגים הביוכימאים ועובדי המעבדות. "לאף אחד בממשלת ישראל לא בוער להסדיר את פעילות המעבדות הציבוריות ואת תנאי העסקתנו. במצב זה, אין לנו ברירה, אלא לצאת לשביתה כללית. לכתבות נוספות בחדשות 13: "הטיחו, גררו והשפילו": כתב אישום נגד 4 סייעות מ"גן הזוועות" השמיים נפתחים: השבים ממדינות ירוקות לא יחויבו בבידוד רקטה נפלה בחצר בית בשדרות – בן 58 נפצע קל מרסיסי זכוכית
בדיקת קורונה במעבדה
בדיקת קורונה במעבדה | צילום: Shutterstock
"משרדי האוצר והבריאות משחקים איתנו פינג פונג כבר יותר מ-5 שנים, וזורקים את האחריות מצד לצד", המשיכה אדמון. "אפשר היה לצפות שנגיף הקורונה יסיים את הסאגה המטופשת הזו ויבהיר את חשיבות יציבות המערך המעבדתי, אבל גם נורות האזהרה הכי בוהקות לא מזיזות לאף אחד, מראש הממשלה דרך האוצר והבריאות רוח עובדי המעבדות היא של אווירת ייאוש ותסכול. ככה אנחנו מסרבים להמשיך לעבוד". כידוע, העומס על עובדי המעבדות גדל משמעותית מאז פרוץ מגפת הקורונה. מספר בדיקות הקורונה בישראל נע בין 20 ל-30 אלף ליום באמצע שבוע, ובישראל מתכוונים להגדיל את מערך הבדיקות אף יותר, דבר שיצור עומס גדול אף יותר.