שביתת עובדי המעבדות הסתיימה: ישובו לעבודתם בהקדם האפשרי

ההסתדרות ומשרד האוצר הגיעו למתווה הבנות שיגובש בתקופה הקרובה, הכולל שיפור בתנאי השכר של עובדי המעבדות. בעקבות כך, השביתה שנמשכה שבוע ימים הגיעה לסיומה

זמן צפייה: 02:50

עקב הבנות שגובשו היום (ראשון) בין יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, משרד האוצר ומשרד הבריאות - הסתיימה שביתת עובדי המעבדה והם צפויים לשוב לעבודתם בהקדם.

זאת לאחר פגישה משותפת שנערכה בלשכתו של יו"ר ההסתדרות, בה הגיעו הצדדים למתווה הבנות. התוכנית הסופית תגובש בתקופה הקרובה, ובמסגרתה צפויה עלייה בשכרם של עובדות ועובדי המעבדות.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

בצל לחץ החרדים: נדחתה ועדת השרים שהייתה אמורה לאשר הטלת סגר

ראשי ערים חרדיות במכתב חריף לנתניהו: "רואים בך האשם היחידי"

ניסיון פיגוע באריאל: מחבל ניסה לדקור חיילים; אין נפגעים

רישום תוצאות בדיקת קורונה
רישום תוצאות בדיקת קורונה | צילום: Shutterstock

אסתר אדמון, יו"ר הסתדרות עובדי המעבדות בתגובה: "אחרי 30 שנות הזנחה, ההישג המרכזי הוא קבלת תוספות שכר לכל עובדי המעבדות. סיכמנו גם על פיילוט בדיקות הקורונה, שיחל בימים הקרובים ויימשך חודשיים במעבדות הממשלתיות. בסופו של יום, אני מודה לעובדי המעבדות, שלראשונה אי פעם, התייצבו מלוכדים למלחמה על זכויותיהם".

שר הבריאות יולי אדלשטיין מסר כי: "עובדות ועובדי המעבדות מוסרים את עצמם לילות כימים למען בריאות הציבור, ולכן הוא לא זה צריך לשלם מחיר בריאותי על הוויכוחים הללו. אני מודה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, למשנה למנכ"ל פרופ' גרוטו וליו"ר ההסתדרות ארנון בן דוד על התגייסותם המשותפת לפיתרון המשבר".

גם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי בירך על ההסכם: ״אני שמח שהמשבר הגיע לפיתרון ומודה לכול המעורבים במאמצים לטפל בו. מדובר בעובדים נאמנים, המפעילים שירות חיוני מאין כמוהו לשם טיפול בבריאות הציבור. מקווה שנצא לדרך, נגייס עובדי מעבדה נוספים ונמשיך לתת שירות מקצועי כנדרש".

בדיקת קורונה במעבדה
בדיקת קורונה במעבדה | צילום: Shutterstock

כזכור, השביתה של עובדי המעבדות החלה לפני שבוע בשל אי הסכמות עם האוצר. במסגרת השביתה, כאלפיים עובדי מעבדות לא עבדו ועשרות אלפי בדיקות מסוגים שונים לא פוענחו. בנוסף להם, גם לא בדיקות דם, בדיקות לאבחון מחלות או כאלה שנלקחו ממאושפזים שעתידים לעבור השתלת איברים. כמו כן, לא פוענחו בדיקות למאושפזים שצפויים להשתחרר וגם לא בדיקות לפני ניתוחים שאינם ניתוחי חירום.

אדמון אמרה אז בתגובה: "הממשלה העניקה לנו סטירת לחי מצלצלת. במקום להשקיע בפיתוח ובשיפור המעבדות הציבוריות ובעובדים המסורים, שמזה שנים מרוויחים שכר עבדים, היא בזזה את הקופה הציבורית וחתמה על הסכמים סודיים, נסתרים מהעין, עם יזמים פרטים, כדי להתחרות במעבדות הציבוריות, בתנאים לא אפשריים".