קופת החולים: כך תיראה הרפורמה בביטוח הסיעודי

שר האוצר כחלון והממונה על הביטוח ושוק ההון סיכמו על שורת צעדים להרחבת הביטוח הסיעודי של קופות החולים. בין השינויים ברפורמה

הצטרפות לפוליסה ללא בדיקה רפואית

שר האוצר משה כחלון והממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר דורית סלינגר אישרו שורת צעדים שיביאו להרחבת הכיסוי הביטוחי הניתן במסגרת פוליסת הסיעוד האחידה לכ-4.5 מיליון חברי קופות החולים. שיפור הכיסוי הביטוחי הוא צעד ראשון ברפורמה מקיפה בביטוח הסיעודי שצפויה להיכנס לתוקף החל מ-1 ביולי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הצעדים המשמעותיים שאושרו במסגרת הרפורמה צפוי לאפשר לחיילים, כולל משרתי הקבע, להמשיך את הכיסוי הביטוחי גם בתקופת שירותם הצבאי. ההוראות החדשות יאפשרו לחיילים המשרתים כיום להצטרף לביטוחי סיעודי בקופות החולים גם ללא בדיקה רפואית מקדימה. בנוסף, הפוליסה החדשה צפויה להקל על מבוטחים המבקשים להחליף פוליסות ביטוח סיעודי במקרה של מעבר בין קופות חולים.

ביטוח מגיל 0
ביטוח מגיל 0 | צילום: דוברות מרכז רפואי מעיני הישועה

שינוי נוסף צפוי לכלול כיסוי של מקרי סיעוד שעלולים להתרחש בשלוש שנותיו הראשונות של תינוק מבוטח. משמעות השינוי היא שמעתה יוכלו הורים להעניק כיסוי סיעודי פרטי מלא לילדיהם במסגרת הפוליסה מיום לידתם. כמו כן, הורחבה הגדרת הזכאות בפוליסת הסיעוד כך שחברות הביטוח יכירו מעתה באופן אוטומטי במבוטח המרותק לכיסא גלגלים או למיטתו, כמי שאינו יכול להתנייד באופן עצמאי. הוראה זו צפויה להקל על הליך ההכרה בזכאות למבוטחים.

"ההוראות החדשות יקלו על חיילי צה"ל, משרתי קבע, ילדים עד גיל 3 ומוגבלים בניידות למצות את זכויותיהם", אמר שר האוצר, משה כחלון. "ההוראות יגבירו את הוודאות ויביאו לכך שהמבוטחים יקבלו בשעת הצורך ביטוח סיעודי הוגן וזמין. הצעד הזה הוא רק חלק מרפורמה מקיפה שאנחנו מובילים בסיעוד. נמשיך לפעול למען שיפור הביטוחים הסיעודיים של מיליוני חברי קופות החולים".

''ההוראות יגבירו את הוודאות''. כחלון
''ההוראות יגבירו את הוודאות''. כחלון | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר, ציינה כי פוליסת הסיעוד של קופות החולים מהווה נדבך מרכזי בהגנה הביטוחית הסיעודית הפרטית על כמחצית מאוכלוסיית המדינה. "אנו נדרשים לוודא שהציבור יקבל את הכיסוי המיטבי הראוי וההוגן ביותר", אמרה סלינגר. "רשות שוק ההון תפרסם בקרוב הסדרות נוספות שישפרו את הביטוח הסיעודי לטובת הציבור הרחב".

ח"כ איציק שמולי מסר: "אחרי מאבק עיקש במשך יותר משנה אני שמח שהצלחנו לבטל את ההוראות האכזריות שפגעו בתינוקות, בקשישים ובחיילים משוחררים, גם אם באיחור".