ביום שני: נוהל הגבלת התקהלויות חדש יובא לאישור קבינט הקורונה

משרד הבריאות הודיע כי המנכ"ל חזי לוי ופרויקטור הקורונה רוני גמזו יגבשו בתחילת השבוע נוהל עבור בתי עסקים, עולם התרבות ובתי כנסת. הפורום שעובד על המתווה ימשיך להתכנס שלוש פעמים בשבוע

זמן צפייה: 00:23

משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי ביום שני יביא לאישור קבינט הקורונה נוהל חדש להגבלת התקהלויות, שיכלול את עולם התרבות, בתי העסקים ובתי כנסת. את המתווה יגבשו מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי ופרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו.

בראש הפורום שמגבש את הנהלים החדשים עומד פרופ' גמזו. הצוות יכלול גם את כל הגורמים הרלוונטיים ממשרדי הממשלה. הפורום ימשיך להתכנס שלוש פעמים בשבוע כדי לדון בהסדרת ההגבלות.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מגפת הקורונה: יותר מ-70 אלף נדבקו עד כה; למעלה מ-500 מתו

החשד להתעללות בפעוטון ברמלה: בעלת הגן נחקרה במשטרה

ההפגנות בירושלים: 16 נעצרו – בהם כמה אנשי "לה פמיליה"

טייק אווי במסעדה
טייק אווי במסעדה | צילום: חדשות 13

מוקדם יותר הבוקר, הממשלה סירבה להעלות למשאל טלפוני את ביטול ההגבלות על מסחר בשבת, זאת למרות ההסכמה בין כל גורמי המקצוע והסכמת רוב שרי הקבינט. ההגבלות אמורות להיכנס לתוקפן החל מהשעה 17:00, כך שנכון לשעה זו, יש עוד כמה שעות עד שהשרים יכולים לדון בהחלטה. "אי ביטול ההגבלות הוא רק מסיבה פוליטית", תקפו בכירים במערכת הפוליטית, "לוקחים את בעלי העסקים כבני ערובי בלי להתחשב בהפסדים הכבדים שנגרמים להם".

בתוך כך, יו"ר ועדת הקורונה, חברת הכנסת יפעת שאשא ביטון, פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה שישקול בשנית את נושא הסגר בסוף השבוע. "ועדת הקורונה המליצה כבר בשבוע שעבר להימנע מסגר בסופי השבוע ולאפשר פעילות מלאה על פי ההנחיות וההגבלות", כתבה שאשא ביטון. "היום יש תמימות דעים בממשלה לביטול הסגר המסחרי בסוף השבוע. מסיבות שאינן ברורות, ההצבעה בממשלה נדחתה ליום שני".

אנשי מד''א במתחם ''היבדק וסע'' בירושלים לבדיקות קורונה | צילום: מד''א

"בעלי העסקים שמתקשים גם כך בפרנסתם בימים אלה, יאלצו לספוג הפסדים כבדים נוספים, למרות שגם אתם מסכימים שסגירתם אינה נחוצה ואינה מועילה". יו"ר הוועדה ביקשה מנתניהו "לפעול בהקדם ולבטל לאלתר את המגבלות על מנת לסייע לבעלי העסקים המתקשים ממילא ולהקל עליהם. ישנם עסקים שההשבתה ממסחר, גם בסוף השבוע הקרוב, עלולה להמית עליהם מכה אנושה".

ולמרות אי ביטול ההגבלות, מאות מרכזים, קניונים ועשרות אלפי חנויות בכל רחבי הארץ הודיעו כי בכל זאת יפתחו את שעריהם לקהל הקונים. בין החנויות שייפתחו, ניתן למצוא את טבע נאות,
טויס אר אס, בי פרש, נעלי זמש, ריפליי, סטיב מדן, רשת אוריגינלס ועוד.