גמזו: "עושה כל שביכולתי כדי להימנע מסגר - לא יודע אם אצליח"

הממונה על המאבק בקורונה אמר בריאיון לחדשות 13 כי הוא מודאג ממספר הנדבקים ומנסה ככל האפשר להוריד את התחלואה מבלי לפגוע בכלכלה. על שנה"ל: "נשקול שהכיתות הגבוהות יחזרו אחרי החגים"

זמן צפייה: 07:31

הממונה על המאבק בקורונה פרופ' רוני גמזו התייחס הערב (שלישי) לנתוני התחלואה במדינה, והצהיר: "הפתרון האפידמיולוגי הפשוט הוא לעשות סגר, עשו את זה בגל הראשון, אפרש לעשות אפילו עוצר. אבל אני מסתכל על החברה והכלכלה ואני עושה כל שבכוחי כדי להימנע מכך כי אני רואה את השבר. אני לא יודע אם אצליח". את הדברים אמר בריאיון לחדשות 13.

"התחלואה של החולים החדשים פר נפש בישראל היא הגבוהה ביותר בעולם", אמר גמזו. "ישראל פתחה את הכול, אנחנו פועלים באופן מלא. מה שמנחה אותי זה לנסות להוריד את החלואה ללא סגר ואני מרגיש ששותפים לזה גם שרי הממשלה. יכול להיות שבסוף לא תהיה ברירה, אבל אני אישיר מבט לאזרחי ישראל ואגיד להם – עשיתי הכול, בלי פוליטיקה, ולא הצלחנו".

עוד בחדשות 13:

גמזו מזהיר: "עסקים שיעברו על מגבלת ההתקהלות – ייסגרו"

משרד הבריאות: קופה"ח יבצעו בדיקות קורונה בחינם לטסים לחו"ל

חלוקה לקפסולות ושמירת מרחק: אושר מתווה ההופעות בחוץ

הממונה על הקורונה פרופ' רוני גמזו
הממונה על הקורונה פרופ' רוני גמזו | צילום: חדשות 13

על פתיחת שנת הלימודים הקרבה אמר הממונה לנגיף: "התכנון הוא ששנת הלימודים תיפתח כסדרה אבל צריך להסתכל על התחלואה. צריך לשים לב להבדלי הגילים – יש מומחים שממליצים להתייחס שונה לחטיבה הנמוכה והעליונה. בגילים המבוגרים יותר נשקול לחזור אחרי החגים. ההחלטה תתקבל בימים הקרובים, צריך ודאות להורים אבל צריך לעשות זאת עם הרבה אחריות".

על היערכות בתי החולים לטיפול בחולים שבמצב קשה אמר גמזו: "דנתי עם מנהלי בתי החולים ועשיתי סיורים - אני בטוח שהם יכולים לטפל בעוד מאות חולים קשים. האתגר העיקרי הוא בחולים שבמצב קשה מאוד – שם צריך להתמקד כדי לוודא שיש עדיין מרחב נשימה. בתי החולים עושים את העבודה שלהם ומבינים את המשימה שלהם".

מחלקת הקורונה בבית החולים וופלסון
מחלקת הקורונה בבית החולים וופלסון | צילום: חדשות 13

גמזו מתח ביקורת על החתונה בחסידות בעלז שנערכה בירושלים בהשתתפות אלפי חסידים: "החתונה הזאת הייתה לא לעניין, היא גרמה נזק ונזק תודעתי לציבור. מראש צריך למנוע את ההתקהלות. אם לא נעשה את זה התחלואה תמשיך לעלות". בהתייחס לאישור כניסתם של תלמידי הישיבה לארץ הדגיש גמזו: "אני לא אישרתי את כניסת 17 אלף תלמידי הישיבה – זה אושר לפני כניסתי לתפקיד. כן אמרתי שאם זה כבר מאושר אז לא כל מוסד יקבל את האישור, ורק מי שיעמוד בכל תנאי הבידוד וימנע הפצה – רק הוא יאושר. בינתיים לא אושרו הרבה מוסדות".