אדלשטיין: "אמנה מנהל מיוחד למערכה נגד מגפת הקורונה"

ברקע העלייה בהדבקות וההגבלות החדשות, שר הבריאות כינס מסיבת עיתונאים שבה הודיע כי פיקוד העורף יתגבר במאות חיילים את מוקד משרד הבריאות: "מתנצל בפני אזרחים רבים שלא קיבלו מענה"

זמן צפייה: 01:18

שר הבריאות יולי אדלשטיין כינס הערב (שני) מסיבת העיתונאים ברקע העלייה בתחלואה וההגבלות החדשות שפורסמו היום. בהכרזה הודיע אדלשטיין כי ימנה מנהל מיוחד למערכה נגד מגפת הקורונה, וציין כי בקרוב יודיע על בחירתו לתפקיד. "תפקידו יהיה לתכלל את הנושא, החל ממערך הבדיקות, דרך קטיעת שרשרת ההדבקה ויתר הפעולות הקשורות לנגיף", כך לדבריו של שר הבריאות.

עוד ציין אדלשטיין כי המוקדים הטלפוניים של משרד הבריאות יתוגברו בכוח אדם, "על מנת לתת מענה לאלפי אלו שנמצאים בבידוד בשל האיכון הטלפוני. בהמשך השבוע פיקוד העורף יתגבר במאות חיילים נוספים את המוקד ומשך ההמתנה יתקצר בצורה משמעותית מאוד", אדלשטיין גם התנצל על זמני ההמתנה הארוכים ואמר: "מבקש להתנצל בפני אזרחים רבים שלא קיבלו מענה בימים האחרונים".

הצהרת שר הבריאות יולי אדלשטיין

לכתבות נוספות בנושא >> 

השרים אישרו: מועדונים, אולמות, ברים וחדרי כושר ייסגרו מיידית

סביבת נתניהו נגד גנץ: "מפריע לו לנהל את משבר הקורונה"

אנשי התרבות והמסעדנים נגד השבת ההגבלות: "כישלון קולוסאלי"

שר הבריאות יולי אדלשטיין
שר הבריאות יולי אדלשטיין | צילום: חדשות 13

אדלשטיין התייחס גם לכלי עזר נוסף שפותח למען המאבק בנגיף: "אנחנו מתגברים כל הזמן גם את מערך החקירות האפדמיולוגיות כדי לקצר את שרשראות ההדבקה. לתגבור זה נוסף כלי עזר חשוב שפותח על ידי מערך המחשוב שלנו. מדובר במערכת חכמה עם בינה מלאכותית שמסוגלת להתחקות אחר כל שרשראות ההדבקה שנחקרו, ולהראות בלחיצת כפתור את כל שרשראות ההדבקה וכמה דורות היו לאותה שרשרת הדבקה".

כמו כן התייחס להגבלות החדשות ואמר כי "צריך להבין – הצעדים הלא פשוטים שהממשלה עשתה היום נותנים תקווה. ומציין – רק תקווה, שבעוד שבוע או שבועיים לא נצטרך להכריז על סגר למשך תקופה ארוכה. אין איש שרוצה בכך".

משטרה
משטרה | צילום: דוברות המשטרה

כזכור, מוקדם יותר הבוקר הממשלה אישרה הגבלות נוספות על המשק. כחלק מההגבלות ייסגרו אולמות האירועים, המועדונים, הברים, חדרי הכושר, הבריכות הציבוריות ואולמות האירועים והתרבות. כמו כן, מספר הסועדים מסעדות יוגבל ל-20 שישבו בפנים ו-30 בחוץ. מנייני תפילות בבתי תפילות יוכלו להתקיים בהשתתפות של עד 19 מתפללים בלבד.

יתרה מזאת, במלונות לא תתאפשר פעילות מועדונים וברים בשטח המלון, ופעילות מסעדות וחדרי אוכל תתאפשר עד 20 איש בשטח סגור. בית הספר של הקיץ, קייטנות ופעילויות נוער תתאפשר רק לגילאי גן עד כיתות ד'. בנוסף, תחול מגבלה של עד 20 איש באוטובוס. לבסוף, התכנסויות והתקהלויות אחרות יותרו עד 20 משתתפים, במרחק של שני מטרים בין אחד לשני תוך חבישת מסיכות.

שר החינוך יואב גלנט הבהיר כי "בתי הספר של החופש הגדול לילדי הגנים ותלמידי כיתות א׳ עד ד׳ ממשיכים לפעול כסדרם, במתכונת שהייתה ובקבוצות שנקבעו. אין כל שינוי בהנחיות. כל שאר ההודעות בנושא, בטעות יסודן".