"באוצר עסוקים במלחמות שליטה": הרופאים הכריזו על סכסוך עבודה

בשל אי הקצאת התקנים הנדרשים ועל רקע המחסור החמור בבתי החולים ובקהילה, ההסתדרות הרפואית התריעה כי אם בעוד שבועיים לא תקבל מענה לבקשותיה - הרופאים ייפתחו בשביתה

זמן צפייה: 02:52

ההסתדרות הרפואית הכריזה הערב (ראשון) על סכסוך עבודה שיחול כבר מחר על כל מערכות הבריאות הציבורית בישראל. המשמעות היא שבתוך 14 ימים יוכלו כלל הרופאים בבתי החולים ובמרפאות הקהילה - 28 אלף במספר, לפתוח בשביתה, אם וכאשר לא יושגו הסכמות בינם לבין האוצר.

"סכסוך העבודה הוכרז בין היתר לנוכח אי הקצאת התקנים הנדרשים על מנת לעמוד בעומס העבודה החריג בתקופת הקורונה", הסבירו בהסתדרות הרופאים. כמו כן, טענו, "הסכסוך הוא על רקע המחסור החמור בבתי החולים ובקהילה".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

2 מקומות בעשירייה הראשונה: מגעים בין גנץ לפרץ על ריצה משותפת

מרים פרץ: "יום קשה ומורכב – מחזיר אותי ליום שבו נפל בני"

נתניהו לאנשי עולם התרבות: נאפשר הופעות בחוץ בקפסולות מיידית

הפגנת הרופאים המתמחים בתל אביב
הפגנת הרופאים המתמחים בתל אביב | צילום: ארטיום דגל

בהסתדרות זעמו על החלטת האוצר להטיל על בתי החולים חלק ממימון התקנים הנוספים, מה שלדבריהם "יעמיק עוד יותר את הגירעונות ויחייב פיטורי עובדים".

"בין העילות לסכסוך ניתן למנות גם את הכוונה לפטר בחוסר תום לב רופאים המועסקים בבתי החולים באמצעות תאגידי הבריאות, תשלום חלקי לחלק מהרופאים בתקופת הקורונה, ניכוי ימי מחלה מרופאים שנאלצו לשהות בבידוד והיעדר שיפוי לרופאים שנאלצו להוציא כספים רבים על סידור מיוחד לילדים בעת השבתת המסגרות", הוסיפן.

מחלקת הקורונה בבית החולים וופלסון
מחלקת הקורונה בבית החולים וופלסון | צילום: חדשות 13

יו"ר ההסתדרות פרופסור ציון חגי הפנה אצבע מאשימה כלפי משרד האוצר, ואמר: "בזמן שבכל העולם מחזקים כעת את מערכות הבריאות ואת צוותי הרפואה, פקידי האוצר בישראל עסוקים באותן מלחמות שליטה ואגו, ובאותם טריקים שמושכים את השמיכה מצד לצד".

"אני קורא לשר הבריאות יולי אדלשטיין ולשר האוצר ישראל כ"ץ להתערב לאלתר ולמנוע צעדים ארגוניים בעת הזו. ההסתדרות הרפואית נהגה בממלכתיות לאורך כל המשבר תוך התגייסות מלאה מהרגע הראשון, אבל אם מישהו חשב שנעמוד מהצד אל מול פגיעה בציבור הרופאים ובציבור הרחב – נאלץ להעמיד אותו על טעותו", סיכם.