סגן שר הבריאות: "שוקלים עוצר לילי - כדי לאפשר כנגדו הקלות"

יואב קיש התייחס לאפשרות שיוטל סגר בשעות הלילה בניסיון להוריד את התחלואה, ואמר כי לא בטוח שמדובר במהלך יעיל, אך הוא נבחן כדי שניתן יהיה לנקוט במקביל בצעדי יציאה - למשל במערכת החינוך

זמן צפייה: 10:56

סגן שר הבריאות יואב קיש התייחס הערב (רביעי) לאפשרות שיוטל עוצר לילי בניסיון להוריד את נתוני התחלואה, והצהיר: "לא ברור אם מהלך כזה יהיה אפקטיבי. אנחנו שוקלים את הצעד הזה כדי שאפשר יהיה לעשות כנגדו גם צעדים של פתיחה - למשל במערכת החינוך".

"ירידת התחלואה נעצרה, זה אומר שההחלטה לפתוח את שלב ההקלות הבא - כרגע בהמתנה", הסביר קיש. "בנתונים של היום אי אפשר לאפשר עוד הקלות. צריך לבחון את האפשרות של סגר לילי. הסיבה שבודקים את זה – רוצים להמשיך להוריד את התחלואה ולאפשר הקלות, כרגע זה לא אפשר".

סגן שר הבריאות יואב קיש
סגן שר הבריאות יואב קיש | צילום: חדשות 13

הרעיון להטיל עוצר לילי הוצע אמש על ידי המטה לביטחון לאומי, וראש הממשלה בנימין נתניהו דן בכך יחד עם שרים ומומחים. על פי ההצעה הסגר יתחיל מהשעה 19:00 או 20:00, כדי לסיים מוקדם את הפעילות העסקית ולמנוע התקהלויות אחרי שעות עבודה.

בתוך כך, כאמור, בשל נתוני התחלואה שרי קבינט הקורונה צפויים לדחות את שלב ההקלות השלישי, הכולל את פתיחת הקניונים, מרכזי הקניות הפתוחים והחזרה ללימודים בכיתות י"א-י"ב. עדיין לא נקבע מועד לישיבה בהרכב מלא, מה שמלמד שככל הנראה אין עדיין החלטה מגובשת בנושא.

בהמשך לכך, שר הביטחון בני גנץ כתב פוסט בפייסבוק שבו הוא דורש מראש הממשלהלכנס את קבינט הקורונה, כדי לקבל החלטות בנושא השלב הבא של היציאה מהסגר.

ישראל נכנסת לסגר שני
ישראל נכנסת לסגר שני | צילום: דוברות המשטרה

"בשבוע שעבר החלטנו להאיץ את סגירת הערים האדומות בכדי להילחם בעלייה בתחלואה ולבדל בין ערים ירוקות לאדומות", כתב. "זה לא קורה בקצב מספק, למרות שהורדנו את הקריטריונים. לצערי, אם לא נאיץ את הטיפול בנושא, לא נצליח להוריד את קצב ההדבקה. החלטנו גם על העלאת הקנסות - וגם זה לא קרה עדיין - כך לא נוכל לשפר את האכיפה וההרתעה".

"מיליוני תלמידים ובעלי עסקים מחכים להחלטות שלנו בקבינט, ולכן דרשתי לקיים דיון עוד השבוע שייתן ודאות ושבו נוכל לדון ביישום ההחלטות שלנו למלחמה בתחלואה, ובאפשרות לבצע פתיחה של חלק מהמסחר במתווה חלקי בשטחים פתוחים כפי שהציעו ראשי השלטון המקומי ואת מערכת החינוך, לפי ההצעות שעל הפרק" המשיך. "אסור לחכות לשבוע הבא - חייבים לקבל החלטות פשוטות, ברורות ואחראיות".