מתלוצצת עם בודקיה: נבדקה 10 פעמים – עם תוצאה שונה בכל פעם

מירי אפלבויים, בת 62, נדבקה בנגיף בסוף חודש מארס. מאז, התסמינים חלפו - אך הצוותים הרפואיים לא מצליחים לאשר שהיא החלימה לחלוטין מהמחלה. "לאף אחד אין תשובה, זה מביך"

זמן צפייה: 03:17

מירי אפלבוים נדבקה בקורונה, ולמרות שהתסמינים חלפו - היא לא מצליחה לצאת מהבידוד כבר חודש וחצי. היא נבדקה כבר בלא פחות מעשר בדיקות כדי לאשר שהמחלה חלפה, אבל בכל פעם - התוצאה שונה. "אני במצב המיוחד הזה של לסירוגין, פעם חיובית, פעם שלילית, פעמיים שלילית. בכל פעם יש שונות מפתיעה ולא מקובלת בתוצאות".

מירי, בת 62, אובחנה נשאית הנגיף בסוף חודש מארס לאחר שבעלה שחלה בקורונה אושפז במצב קשה במרכז הרפואי "שיבא". 12 יום אחרי הבדיקה הראשונה, ממש על פי הפרוטוקול, הגיעה הבדיקה השנייה. מירי, שכבר ראתה את סוף המחלה וגם את בעלה שהבריא, ציפתה לתשובה השלילית, אבל זו שהגיעה הייתה רחוקה מכל מה שהיא דמיינה לעצמה. "התוצאה הייתה שלילית. ב-14.04 הייתי שוב חיובית. ב-19.04 הייתי שלילית. ב-25.04 שלילית. ב-27.04 שוב הייתי שלילית. ב-01.05 הפתעה, חיובי. אני חושבת שלאף אחד אין את התשובה. זה מביך".

מירי אפלבויים בבדיקה לקורונה
מירי אפלבויים בבדיקה לקורונה | צילום: חדשות 13

כפי שידוע עד כה, רגישות הבדיקה לקורונה אינה מושלמת ונעה בין 70 ל-80 אחוזים, מה שאומר בפועל שעל כל עשרה אנשים חיוביים שנדבקו ייתכן שישנם בין שניים לשלושה אנשים שיקבלו תוצאה שלילית למרות שהם חיוביים, והסכנה היא שהם ידביקו את סביבתם. ד"ר חוה סגל רז, מנהלת היחידה לביולוגיה מולקולרית, כללית שירותי בריאות הסבירה כי "גם תוצאה חיובית שמתקבלת במספר עותקים מאוד מאוד נמוך, אנחנו מעדיפים לתרגם אותה לתוצאה של בן אדם שהוא חולה חיובי כדי להימנע מהדבקה של אנשים אחרים שנמצאים בסביבתו".

"זה תלוי בהרבה דברים. זה תלוי, אל"ף, איך לוקחים את הדגימה. זה כמעט תמיד מתרחש בסוף המחלה וזה תלוי גם בסוג הערכה שמבצעים והרבה פעמים הווירוס בא והולך, כזה מתעתע. כבר חודש וחצי מירי מבודדת בביתה ונמנעת ממגע עם הסביבה כי ייתכן שהיא עדיין מדבקת. את צוותי הדוגמים של מגן דוד אדום היא כבר מכירה אישית ונקשרה גם לאחיות שאחריות על המענה הטלפוני של קופת החולים. בתוך כל המהומה והתשובות ההפוכות שלא מעידות על החלמתה הסופית, היא שומרת על אופטימיות ומחזיקה אצבעות שאולי מחר תקבל את התשובה השלילית הוודאית שהיא כל כך מצפה לה.