מת הדייר ה-11 מ"משען"; אלפי בדיקות קורונה יבוצעו בבתי האבות

קשיש בן 84, שהתגורר בבית האבות בבאר שבע, הלך לעולמו בוולפסון. משרד הבריאות הודיע כי יבצע היום כ-3,000 בדיקות ויעשה כן גם במהלך הימים הקרובים • תינוק בן 5 שבועות נדבק ואושפז בשיבא

זמן צפייה: 01:53

קשיש בן 84 מהדיור המוגן "משען בבאר שבע מת היום (חמישי) מקורונה בבית החולים וולפסון. מדובר בדייר ה-11 של בית האבות שמת כתוצאה מהידבקות בנגיף. במקביל, משרד הבריאות עדכן כי במהלך החג החלו לבצע בדיקות לנגיף הקורונה בבתי אבות ברחבי הארץ, כי היום צפויות כ-3,000 בדיקות וכי מספר בדיקות דומה יבוצע מדי יום בימים הקרובים. זאת ברקע ההתפרצויות של הנגיף בבתי אבות ברחבי הארץ.

בתוך כך, תינוק בן חמישה שבועות נמצא חיובי לקורונה, ואושפז במרכז הרפואי שיבא כשהוא בהכרה מלאה, ומיועד לאשפוז ביחידת לטיפול נמרץ קורונה. התינוק ישהה עם מלווה במתחם יעודי מבודד.

מוקדם יותר היום מת קשיש בן 86, דייר בית אבות יוקרה יבנאל. הגבר, שסבל ממחלות רקע רבות, הגיע לבית החולים פוריה במצב אנוש, כשהוא סובל מדלקת ריאות קשה. זהו הדייר החמישי של בית האבות ביבנאל שמת מהנגיף. כמו כן, הלכה היום לעולמה קשישה בת 90 במרכז רפואי מאיר, ומת בן 72 עם מחלות רקע במרכז הרפואי שיבא.

משפחות הדיירים מחוץ לבית האבות ''משען'' בבאר שבע | צילום: חדשות 13

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי 79 ישראלים מתו עד כה מנגיף הקורונה, וכי מניין החולים עלה ל-9,755. 165 מהנדבקים בנגיף נמצאים במצב קשה, מתוכם 119 מונשמים. 171 חולים במצב בינוני, 8,476 במצב קל ו-864 בני אדם החלימו ושוחררו.

אתמול הלך לעולמו גבר בן 63 בבית החולים סורוקה, לאחר שאובחן חיובי לנגיף הקורונה. מבית החולים נמסר כי הוא סבל ממחלות רקע. מוקדם יותר אתמול עדכן בית החולים שערי צדק שקשישה בת 90 עם מחלות רקע רבות ומורכבות מתה לאחר שאושפזה לפני כשבוע.

שניים מהמתים אתמול הם דיירים מבית האבות "משען" בבאר שבע, שסבלו ממחלות רקע רבות ואושפזו בבית החולים סורוקה לאחר שאובחנו כחיוביים לנגיף.

שמו של אחד הדיירים הוא שמעון ריינזילבר, ניצול שואה בן 97. הוא הותיר אחריו ילד אחד, שלושה נכדים ושמונה נינים. הנכד שלו אורן סיפר כי "הוא מת לבד, בלי אף אחד לצידו". שמעון הגיע לבית האבות משען לפני שש שנים יחד עם אשתו צילה, היא נפטרה לפני 3 חודשים.

צוותים של מד''א הגיעו לבצע בדיקות קורונה בדיור המוגן בב''ש
צוותים של מד''א הגיעו לבצע בדיקות קורונה בדיור המוגן בב''ש | צילום: חדשות 13

משפחתו סיפרה כי לאחר שהרגיש לא טוב והתאשפז, התקבלו תוצאות שליליות לקורונה ואחרי בדיקה שלילית נוספת הוא חזר לבית האבות משען"זו הייתה הטעות של חיינו". ימים ספורים לאחר מכן המשפחה התבשרה שהוא אכן חולה קורונה. נכדו העביר ביקורת חריפה על התנהלות בית האבות: "הקורונה היא הכדור שהרג את סבא שלי - אבל משען לחצו על ההדק. והם הרגו עוד לפניו וימותו עוד אחריו. זה ממש מחנה השמדה בחסות המדינה".