הילד שחלה בקורונה ופגש אלף אנשים - אך לא הדביק אפילו אחד

סהר בן התשע נדבק בחו"ל, אך החל לחוות תסמינים רק בארץ. לאחר שהוגדר "הילד הראשון בישראל שנדבק בקורונה", הוא חוזר מחר לבית הספר אחרי שהחלים סופית: "אני לא רוצה לעבור את זה שוב"

סהר כהנא, הילד שנדבק והחלים מקורונה
סהר כהנא, הילד שנדבק והחלים מקורונה | צילום: חדשות 13
סהר כהנא בן התשע טס לפני כחצי שנה עם אביו לצפות ב"קלאסיקו" שבספרד, שם נדבק בקורונה. אולם, רק לאחר שפיתח תסמינים בארץ – הוא אובחן חולה והוגדר הילד הראשון בישראל שנדבק בקורונה. "פגשתי יותר מאלף איש ואף אחד לא נדבק", אמר סהר והוסיף: "מי שהיה איתי בחו"ל, כל החוגים שלי, כל 500 התלמידים בבית הספר. הכנסתי את כל בית הספר לבידוד, אך אף אחד לא נדבק, לאף אחד לא היו תסמינים". "לא יכול להיות שכל אלף האנשים שהוא פגש שם אינם מידבקים. אז כנראה שפשוט באמת הוא שמר את הקורונה רק לעצמו ולא הדביק אף אחד", מספרת איילת כהנא, אמו של הילד. "אני כל הזמן הולך עם מסכה, אני נזהר מאוד, אני מאוד שומר. אני לא רוצה לעבור את זה עוד פעם, להיות עוד פעם באשפוז", אמר סהר, שכבר החלים מהנגיף וצפוי לחזור מחר לכיתתו. כתבות נוספות בחדשות 13 >> ישראל וחמאס הגיעו להבנות: טרור הבלונים ייפסק, המעברים ייפתחו אישה נורתה בבית ברמלה – מצבה אנוש; המשטרה חוקרת את הנסיבות נתניהו: "הזמנו את המשלחת של איחוד האמירויות לישראל"
סהר כהנא, הילד שנדבק והחלים מקורונה
סהר כהנא, הילד שנדבק והחלים מקורונה | צילום: חדשות 13
מאז התפרצות המגפה בעולם, החוקרים מנסים להבין עד כמה ילדים נדבקים ומידבקים. בחודשים האחרונים הגיעו למסקנה שילדים סובלים מתסמינים קלים בהרבה ממבוגרים. מחקר שנערך בקוריאה הדרומית מצא כי ילדים בני פחות מעשר מידבקים פחות ממבוגרים, אבל בני 10 עד 19 מפיצים את הנגיף בשיעור דומה לאוכלוסייה המבוגרת. לפי מדענים, ייתכן שהסיבה לכך קשורה למערכת החיסון של ילדים, שמאותגרת יותר על ידי נגיפים דומים. בערים האדומות, אם הלימודים בהן ייפתחו ביום חמישי, התלמידים, התלמידות והצוות החינוכי יצטרכו לנקוט צעדים מחמירים יותר כדי למנוע הידבקות. יתרה מכך, התרה פרופ' חגי לוין,יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, כי "גם באזורים הירוקים חשוב לפתוח את החלונות, לשים לב לילד כשהוא מגיע לגן או לבית הספר, כיצד הוא מגיע לשם, מה קורה בשירותים וכו', על מנת לצמצם את המגע, במיוחד בין הורים וילדים מקפסולות אחרות".