מניין המתים מקורונה עלה ל-260; ביממה האחרונה אובחנו 23 חולים

משרד הבריאות עדכן כי ישנם 4,186 חולים פעילים, מתוכם 66 במצב קשה ובהם 55 מונשמים. 53 מהחולים במצב בינוני. עד כה 12,083 ישראלים החלימו. מספר הבדיקות עלה - אתמול בוצעו 8,967

שוק מחנה יהודה בירושלים בימי קורונה
שוק מחנה יהודה בירושלים בימי קורונה | צילום: חדשות 13

מגפת הקורונה: משרד הבריאות עדכן הערב (שלישי) כי מניין מקרי המוות מקורונה בישראל עלה ל-260. כמו כן, עד כה נדבקו 16,529 ישראלים בנגיף, מתוכם 12,083 כבר החלימו. מבין 4,186 החולים הפעילים, 66 במצב קשה, בהם 55 מונשמים ו-53 הוגדרו בינוני. כמו כן, מספר הבדיקות עלה, ואתמול בוצעו 8,967.

מוקדם יותר היום פנו יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג', לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקשו ממנו שיגבש תוכנית חלופית לחזרת הילדים הנותרים לבתי הספר. לטענתם, "מתווה החזרה של תלמידי כיתות ד'-י' אינו מהווה חזרה ללימודים ולא נותן פתרון לאיש - לא נוכל לפתוח את מוסדות החינוך עבור שכבות נוספות".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"אמרת שתשמור על עצמך": סמ"ר עמית בן יגאל הובא למנוחות

בכיר אמריקני: "1 ביולי – לא תאריך קדוש עבורנו לתחילת הסיפוח"

מנכ"ל משרד הבריאות הודיע על פרישה: "גאה בשנותיי בתפקיד"

שוק מחנה יהודה בירושלים בימי קורונה
שוק מחנה יהודה בירושלים בימי קורונה | צילום: חדשות 13

כמו כן, ביבס וחג'ג' ביקשו לגבש יחד עם הממשלה מתווה מותאם, שעיקרו החזרת היישובים בהן התחלואה נמוכה באופן מלא לספסל הלימודים. לדברי ביבס, "הילדים הם לא שפני נסיונות וההורים מחפשים פתרונות אמיתיים. הפתרונות שהוצעו לא מספקים".

חג'ג' הוסיף כי "עוד בטרם התגברנו על קשיי ההתארגנות לפתיחת הלימודים בפעוטונים, בגני הילדים, בצהרונים ובכיתות א'-ג', שמענו בתקשורת על המתווה הנרקם לפתיחת מערכת החינוך לכיתות ד' ומעלה. כולנו מייחלים לחזור לשגרה, אבל זו לא הדרך. החזרה חייבת להיות מתוכננת ומותאמת לאפשרויות הקליטה של התלמידים במוסדות החינוך".

אתמול אישרה הממשלה אישרה כי בשבוע הבא ישובו לספסל הלימודים יתר התלמידים שנשארו בבית - תלמידי כיתות ד'-י'. בפני הגורמים הבוחנים את מתווה החזרה לשגרה, עומדות כעת כמה אופציות שונות. הראשונה שבהן היא שתלמידי ד'-ו' יחולקו לקפסולות וילמדו בבתי הספר רק בימי שישי. אפשרות נוספת שנבחנת היא להחזיר את תלמידי ד'-ו' למוסדות בסוף יום הלימודים של כיתות א'-ג'.