זינוק במניין החולים בקורונה: 427 ישראלים נדבקו בנגיף

משרד הבריאות עדכן כי 90 חולים נוספים התגלו במהלך הלילה, חמישה מהם במצב קשה ועשרה בינוני. 11 החלימו עד כה • שלושה נעצרו בחשד שארגנו חתונה רבת משתתפים בבית שמש

זמן צפייה: 02:33

מגפת הקורונה: משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) על זינוק חד במספר הישראלים שנדבקו בקורונה - 90 חולים נוספים התגלו במהלך הלילה, ומניין הנשאים עומד כעת על 427. חמישה מהם במצב קשה ועשרה בינוני. 11 החלימו עד כה.

בד בבד, המשטרה עצרה עלילה תושב בית שמש, תושב מזרח ירושלים ואזרח זר, בשנות ה-30 וה-50 לחייהם, בחשד שארגנו אמש חתונה רבת משתתפים בבית שמש, בניגוד להוראות משרד הבריאות.

לעוד כתבות בנושא:

נתניהו לחדשות 13: הביקורת על האיכון חסרת שחר – אי אפשר לחכות

רה"מ: נגביר איתור הנדבקים; משרד הבריאות: אלפים עלולים למות

ללא סופ"שים וערבים: מדריך התחבורה הציבורית במתכונת המצומצמת

אנשי משרד הבריאות בודקים מבודדי בית בעקבות נגיף הקורונה
אנשי משרד הבריאות בודקים מבודדי בית בעקבות נגיף הקורונה | צילום: רויטרס

אמש, כזכור, מסר ראש הממשלה נתניהו הצהרה לתקשורת, שבה התייחס להנחיות החדשות של משרד הבריאות, להרחבת הבדיקות לאיתור החולים בנגיף ולשימוש באמצעים דיגיטליים במסגרת ההתמודדות עם המשבר.

"לשמחתי עוד לא איבדנו אף נפש - אבל זה לא יימשך", אמר ראש הממשלה. "כדי לצמצם את מספר המתים במגפה נגביר דרמטית את יכולת האיתור והבידוד של הנדבקים. התחלנו להפעיל את הטכנולוגיה הדיגיטלית שמאתרת את האנשים שבאו במגע עם חולי הקורונה, והם ייכנסו לבידוד של 14 יום. אלה צפויים להיות מספרים גדולים מאוד, ואנחנו נודיע על כך כבר בימים הקרובים. הכניסה לבידוד לא תהיה המלצה, היא חובה - ואנחנו נאכוף אותה ללא פשרות. זהו מהלך קריטי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקורונה
ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקורונה | צילום: חדשות 13

עוד אמר נתניהו: "אנחנו מגדילים באופן דרמטי את מספר הבדיקות - הנחיתי את משרד הבריאות להגדיל את ההיקף ל-3,000 בדיקות ביום לפחות, וייתכן שנגיע גם ליותר מזה. למיטב ידיעתי ביחס לאוכלוסייה זהו מספר הבדיקות הגדול ביותר בעולם. אנחנו מגבירים גם את היערכות בתי החולים לטיפול בחולים קשים, כולל מיגון הצוותים הרפואיים וקניית כאלף מכונות הנשמה נוספות".

"המאמצים שלנו לא יועילו אם לא תהיה משמעות ואחריות מצידכם", המשיך. "יש רבים שעדיין לא מבינים את גודל הסכנה. יש בעיה של הפנמה. זה לא משחק ילדים, זה חיים או מוות. מי שלא צריך לצאת לעבודה – אני מבקש ממנו שלא ייצא מהבית ויישאר בבית ככל שניתן. כרגע זאת המלצה, עדיין לא כהנחיה אבל זה יכול להשתנות. צמצמו יציאות רק ליציאות החיוניות".

מחלקות לטיפול בחולי קורונה במרכז הרפואי לגליל בנהריה
מחלקות לטיפול בחולי קורונה במרכז הרפואי לגליל בנהריה | צילום: רוני אלברט

לאחר מכן, התייחס נתניהו בריאיון מיוחד לחדשות 13 להתמודדות עם משבר הקורונה ולביקורת שנשמעה על הפעלת אמצעי איכון. "הביקורת על הפעלת האמצעים הדיגיטליים היא אבסורדית וחסרת שחר", הצהיר נתניהו. "בכל שעה שעוברת אנחנו משחררים עוד ועוד הדבקות, וזה מגיע לאלפים ולרבבות. לכן אי אפשר לחכות, כדי להציל חיים אנחנו צריכים לקבל את האישור המשפטי לבצע זאת מייד".

"אף אחד לא יודע איך מתנהגת המחלה הזאת", אמר ראש הממשלה. "ההנחה היא שהיא גדלה מהר מאוד ושאנחנו במגפה עצומה. לכן החלטתי על היערכות יתר ולא היערכות חסר, כי המחיר של היערכות חסר הוא ענק – כמו שרואים באיטליה".