אתמול אובחנו 1,801 נדבקים בקורונה; מספר החולים קשה עלה ל-349

משרד הבריאות עדכן שמספר החולים הפעילים טיפס ל-24,764, מתוכם 97 מונשמים. מנכ"ל משרד הבריאות: "אפשרות הסגר לא ירדה מהפרק" • תא"ל ניסן דוידי מונה למפקד המפקדה לקטיעת שרשראות ההדבקה

זמן צפייה: 01:42

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שלישי) כי אתמול אובחנו 1,801 נדבקים בקורונה. בכך מספר החולים הפעילים עלה ל-24,764, מתוכם 349 במצב קשה, בהם 97 מונשמים ו-139 במצב בינוני. מניין מקרי המוות מסיבוכי המחלה צמח ל-554. עד כה כ-50 אלף ישראלים החלימו מהמחלה. כמו כן, אתמול בוצעו כ-22 אלף בדיקות מתוכן יותר מ-8% היו חיוביות.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופסור חזי לוי אמר בריאיון בגל"צ כי אפשרות הסגר לא ירדה מהפרק. לדבריו, "ברור מה המחיר של סגר ושריחוק חברתי מוריד תחלואה. אחרי דיון עם מומחים נביא ארגז כלים - שיטת הרמזור, סגר חלקי, או סגר כללי. את זה נציג בדיון הנוסף עם ראש הממשלה".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

זעקת מנהלי בתי החולים: "אנחנו בכאוס – המחלקות בקריסה"

בדיקה מיוחדת: האם המוצרים שכולנו קונים – יעמדו במבחן המעבדה?

"אבא, אני רוצה לעזור": הנערים שיוצאים לעבוד כדי לסייע להורים

בעל חנות במחנה יהודה בירושלים בודק חום ללקוח
בעל חנות במחנה יהודה בירושלים בודק חום ללקוח | צילום: רויטרס

בתוך כך הרמטכ"ל אביב כוכבי מינה את תא"ל ניסן דוידי למפקד המפקדה המשימתית לקטיעת שרשרת ההדבקה בפיקוד העורף. בתפקידיו האחרונים שירת דוידי כקצין הלוגיסטיקה של פיקוד העורף ופיקוד הצפון והיה ראש מחלקת לוגיסטיקה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. דוידי דחה את מועד שחרורו מצה"ל לאור נכונותו להתגייס למשימה.

אתמול התכנס קבינט הקורונה ודן בסגר החלקי שבסופי השבוע ובהגבלות נוספות. הישיבה הסתיימה ללא תוצאות, והוחלט לדחות ליום רביעי את ההחלטה על הטלת מגבלות נוספות, לצורך דיונים עם הדרג המקצועי.

ניסן דוידי
ניסן דוידי | צילום: דובר צה''ל

ככל הנראה ביום רביעי יוטלו הגבלות נוספות על התקהלות, ולעת עתה לא צפויה הכרזה על ערים אדומות נוספות. במהלך הישיבה דובר על ארבע מדרגות של סגר, עם קביעת מדדי תחלואה למעבר ביניהן: סגר מלא בסוף השבוע, סגר קבוע לילי, סגר מקומי נרחב וסדר ארצי.

ממונה הקורונה, פרופסור רוני גמזו, המליץ בפני חברי הקבינט להסיר לחלוטין את ההגבלות בסופי השבוע, וכן לפתוח את גני המשחקים ולקבוע מדד שיגביל את מספר האנשים בחלל סגור בהתאם לגודלו של המקום.

הקלות בהנחיות משרד הבריאות
הקלות בהנחיות משרד הבריאות | צילום: רויטרס

בפתח הישיבה התייחס ראש הממשלה נתניהו למגפה ואמר כי "רמת התחלואה בישראל היא מהגבוהות בעולם, אלה החדשות הרעות. החדשות הטובות הן שבשבועיים האחרונים בערך, אנחנו נמצאים ב'פלאטו'".