משרד הבריאות לבתי החולים: חוששים ממחסור בתרופות הרדמה

הצוותים הרפואיים התבקשו לבצע שימוש מושכל בתרופות הרדמה ובכלל, עקב צפי לפערים בשל שימוש נרחב בתקופה הקרובה. "נמצאים בתקופה מאתגרת"

רופאים המטפלים בחולי קורונה
רופאים המטפלים בחולי קורונה (ארכיון) | צילום: חדשות 13

משרד הבריאות שיגר מכתב לבתי החולים ובו הוא מביע חשש ממחסור עתידי בתרופות הרדמה, ומבקש לבצע שימוש בהן שימוש מושכל. כמו כן, הצוותים הרפואיים התבקשו להימנע מניתוחים שאינם דחופים.

"כידוע לכם אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת עם צפי לשימוש נרחב בתרופות הרדמה וטיפול נמרץ עקב המגפה", כך לשון המכתב, "עקב צפי זה, אנו חוששים מפערים באספקת חלק מהתרופות, לכן אבקש לקיים שימוש מושכל בתרופות הרדמה ובכלל, כולל הימנעות משימוש שלא לצורך שניתוחים שאינם נדרשים בעת הזו".

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

מוקדם יותר הבוקר משרד הבריאות הודיע על שישה מתים נוספים מאז אתמול כתוצאה מנגיף הקורונה. בכך, מספר מקרי המוות עלה ל-71. כמו כן, 9,404 בני אדם נדבקו עד כה במחלה, 147 מהם במצב קשה ומתוכם 122 מונשמים. 801 בני אדם החלימו ושוחררו מבתי החולים.

שניים מהמתים דיירים מבית האבות "משען" בבאר שבע, שסבלו ממחלות רקע רבות ואושפזו בבית החולים סורוקה לאחר שאובחנו כחיוביים לנגיף.

שמו של אחד הדיירים הוא שמעון ריינזילבר, ניצול שואה בן 97. הוא הותיר אחריו ילד אחד, שלושה נכדים ושמונה נינים. הנכד שלו אורן סיפר כי "הוא מת לבד, בלי אף אחד לצידו". שמעון הגיע לבית האבות משען לפני שש שנים יחד עם אשתו צילה, היא נפטרה לפני 3 חודשים.

משפחתו סיפרה כי לאחר שהרגיש לא טוב והתאשפז, התקבלו תוצאות שליליות לקורונה ואחרי בדיקה שלילית נוספת הוא חזר לבית האבות משען"זו הייתה הטעות של חיינו". ימים ספורים לאחר מכן המשפחה התבשרה שהוא אכן חולה קורונה. נכדו העביר ביקורת חריפה על התנהלות בית האבות: "הקורונה היא הכדור שהרג את סבא שלי - אבל משען לחצו על ההדק. והם הרגו עוד לפניו וימותו עוד אחריו. זה ממש מחנה השמדה בחסות המדינה".