עלה ל-262 מניין המתים מקורונה; 13 חולים אובחנו ביממה האחרונה

מספר נמוך של נדבקים התגלה, למרות שבוצעו 7,183 בדיקות. מניין החולים עלה ל-16,539, בהם 4,104 פעילים. 61 מהחולים במצב קשה, מתוכם 51 מונשמים. 12,173 בני אדם החלימו עד כה

זמן צפייה: 00:25

מגפת הקורונה: משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) שמספר מקרי מוות כתוצאה מהנגיף עלה ל-262. כמו כן, מניין החולים הפעילים עומד על 4,10, כאשר 13 מהם אובחנו ביממה האחרונה. סך הכל 16,539 בני אדם נדבקו במחלה מאז פרוץ המגפה, ועד כה החלימו 12,173.

61 מהחולים במצב קשה, ומתוכם 51 מונשמים. 46 מהחולים במצב בינוני. היום, התבצעו 1,279 בדיקות בלבד.

קורונה ברשות הפלסטינית
קורונה ברשות הפלסטינית | צילום: רויטרס

בתוך כך, ח"כ יולי אדלשטיין שמיועד לתפקיד שר הבריאות כתב הבוקר בחשבון הפייסבוק שלו: "אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת. משבר הקורונה עצר את שגרת החיים והבהיר לכולנו באופן חד משמעי: הגיע הזמן להשקיע יותר במערכת הבריאות של ישראל. להשקיע יותר בבתי החולים, להשקיע יותר בציוד, ומעל הכל להשקיע יותר בצוותי הרפואה".

"אני מסכם שבע שנים כיושב-ראש הכנסת, בהן הופקדתי על ניהולו של בית המחוקקים, עמדתי בתוקף על עצמאותה של הכנסת ועל זכותה שלא להירמס על ידי הרשות השופטת, הרחבתי את שיתופי הפעולה הבינלאומיים, פעלתי לייעול ושיפור כלל אגפי הכנסת, נלחמתי על שילובם של בעלי מוגבלויות, על נגישות ועל שמירה על איכות הסביבה", כתב.

כעת, הגיע הזמן לאתגר הבא - בחרתי לקבל על עצמי את תפקיד שר הבריאות. מיד עם הקמת הממשלה, אני מצפה להתחיל את עבודתי למען כלל הציבור. יחד עם צוות המשרד ואנשי הרפואה המדהימים שלנו, שעושים בשגרה ובחירום את הכל למען בריאות הציבור - נשקיע יותר במערכת הבריאות שלנו, ואני משוכנע בכל ליבי שההשקעה הזאת תשתלם".