מניין המתים מקורונה עלה ל-248; רק ארבעה חולים אובחנו מאמש

משרד הבריאות עדכן כי 14 נשאים בלבד התגלו ביממה האחרונה, שבה בוצעו גם מעט בדיקות - 3,650. 74 במצב קשה, בהם 65 מונשמים. 11,384 בני אדם החלימו עד כה. מספר החולים הפעילים - 4,826

זמן צפייה: 01:34

משרד הבריאות עדכן הבוקר (ראשון) כי מניין המתים מקורונה עלה ל-248. מניין החולים עלה ל-11,384 - עלייה של ארבעה חולים בלבד מאמש, ו-14 ביממה האחרונה. זאת, גם ברקע מיעוט הבדיקות, כאשר רק 3,650 בוצעו בפרק זמן זה.

74 מהחולים במצב קשה, בהם 65 מונשמים. 52 במצב בינוני. מניין החולים הפעילים עומד על 4,826. 11,384 בני אדם החלימו עד כה מהנגיף.

לעוד כתבות בחדשות 13:

ימינה הודיעה: "הולכים לאופוזיציה – ניערך ליום שאחרי נתניהו"

הקלות חדשות הבוקר: הגנים נפתחים, מותרת התקהלות עד 50 איש

גורמים בסביבת המבקר: הוא לא צפוי לבדוק את הטענות נגד היועמ"ש

משטרת ישראל ואגף פיקוח ואכיפה של משרד הבריאות מבצעים אכיפת בידוד בית
משטרת ישראל ואגף פיקוח ואכיפה של משרד הבריאות מבצעים אכיפת בידוד בית | צילום: משרד הבריאות

הבוקר חזרו לגנים, למעונות ולמשפחתונים מאות אלפי ילדים, ובכך סימנו שלב נוסף בתוכנית ההקלות של הממשלה בחזרה לשגרה. כזכור, כבר בשבוע שעבר הסרה הממשלה חלק מהמהגבלות, ותלמידי כיתות א'-ג' וי"א-י"ב חזרו ללימודים, הקניונים נפתחו ובוטלה מגבלת ה-100 מטר. מהיום גם מותרת התקהלות של עד 50 בני אדם.

השלב הבא בהקלות יתקיים בשבוע הבא, אז ייפתחו המוזיאונים ותותר פעילות ספורט ללא מגע של עד 20 איש. בסוף החודש, ייפתחו בריכות השחייה, גני השעשועים ותותר התקהלות של עד 100 איש במרחב הפתוח. בשלב זה, הממשלה תבחן את פתיחת המסעדות, את פתיחת הספורט התחרותי ואת חזרתם ללימודים של תלמידי כיתות ד'-י'. רק באמצע חודש יוני ייפתחו בתי הקולנוע והתיאטראות, המוסדות להשכלה גבוהה ואף תיבחן האופציה להותיר התקהלויות ללא הגבלה.

גן ילדים
גן ילדים | צילום: רויטרס

לצד אלה שחזרו למסגרות הלימוד, רבים נאלצו להישאר בבית. לא מעט גננות בגנים הפרטיים החליטו שלא לפתוח את הגן או לדחות את הפתיחה בגלל הקושי ליישם את ההנחיות המסורבלות של משרד הבריאות. אלפי מטפלות במשפחתונים המפוקחים הודיעו על שביתה, ועשרות אלפי הורים לפעוטות במעונות המפוקחים גילו במהלך סוף השבוע שילדיהם לא יוכלו לחזור למעונות בשל הדרישה לשהות בקבוצות קבועות שבהן לא יותר מ-17 ילדים.

בגנים העירוניים יתקיימו הלימודים רק שלושה ימים בשבוע, חלקם ברוטציה בין שתי קבוצות ילדים תחת הנחיות מאתגרות של שמירה על היגיינה ומרחק. כבר בשישי הושגו הסכמות בנוגע לפתיחת הצהרונים אבל רק במהלך היום החלו הרשויות להיערך להפעלתם כך שלפחות בימים הראשונים הלימודים יסתיימו ב-14:00 ולא יאפשרו להורים חזרה מלאה לעבודה.