מנכ"ל משרד הבריאות: "יש תרחיש שבו נצטרך להדק את ההסגר בחזרה"

משה בר סימן טוב התייחס להקלות בהסגר שהחלו היום בריאיון בחדשות 13 ואמר כי "אני מבין את חוסר הנוחות שנוצר בציבור בגלל חוסר הידיעה. הלכנו לישון במציאות אחת - והתעוררנו באחרת"

זמן צפייה: 06:55

מגפת הקורונה: מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב התראיין הערב (ראשון) בחדשות 13 והתייחס להקלות בהסגר שאושרו הלילה בממשלה ונכנסו לתוקף החל מהיום. בר סימן טוב ציין כי א"ני עומד מאחורי ההחלטות שקיבלנו, אבל בהחלט ניצלנו את כל מרחב התימרון שהיה לנו, את כל ההישגים הגדולים אנחנו עכשיו משקיעים בלתת לאנשים יותר פעילות כלכלית. זה נכון שבהחלט ישנו תרחיש שבו אנחנו נראה שהמציאות משתנה, ואז נצטרך להדק את הדברים קצת יותר בחזרה – מקווה שזה לא יהיה המצב".

בר סימן טוב התייחס גם לבלבול בקרב הציבור בנוגע להנחיות החדשות ואמר כי "אנחנו עבדנו ברצף ביממות האחרונות כדי לקבל את ההחלטות המורכבות, לשקול את השיקולים, להגיע להחלטות, לנסח אותן, ברמה המשפטית, ולהביא לדיון בממשלה. אני מבין את חוסר הנוחות שנוצר בציבור בגלל חוסר הידיעה, הלכנו לישון במציאות אחת והתעוררנו באחרת, אבל ישיבת הממשלה באמת נמשכה פשוטו כמשמעו כל הלילה".

משה בר סימן טוב, בר סימן טוב, משרד הבריאות, מנכל משרד הבריאות, מנכ''ל משרד הבריאות
מנכ''ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב

כמו כן, מנכ"ל משרד הבריאות התייחס גם לתחזיות שהציג בתחילת המגפה לפיהן יהיו מאה אלף מודבקים ועשרת אלפים מונשמים, ואמר כי "אני לא חושב שטעינו, אני חושב שעשינו את הצעדים הנכונים ונמנענו מכך. מדינות באירופה קיבלו מכה מאוד מאוד קשה, בלגיה עם 5,500 מתים – זו מציאות שהייתה יכולה לקרות בארץ וזו מציאות שעדיין יכולה לקרות. חשוב לי לומר את זה - עדיין חשוב מאוד לשמור על הכללים הבסיסיים".

בר סימן טוב התייחס גם לאפשרות של הרחבת השימוש באמצעי מעקב דיגיטליים עבור איתור חולי קורונה ואמר כי "אנחנו נשלים את הדיון בממשלה, זה באמת דיון מורכב. מצד שני, כשאנחנו משחררים אנחנו תלויים בהתנהגות הציבור הישראלי. נשיב על השאלה כשבאמת נדע, זה דברים שאנחנו שוקלים, יש פה שאלות טכנולוגיות, משפטיות, לא נתחמק מהדיון הציבורי כשיגיע הזמן שלו".