רה"מ פעל בניגוד להנחיות? אבנר נתניהו צולם עם אביו בליל הסדר

על אף האיסור על יציאה מהבית, ובזמן שישראלים רבים העדיפו להימנע מלחגוג את ערב הפסח בחברת הוריהם, נתניהו תועד בשולחן הסדר בחברת בנו הצעיר. לשכת רה"מ: אבנר לן בדירתו שנמצאת צמוד למעון

זמן צפייה: 02:16

בלשכת ראש הממשלה הדפו היום (חמישי) את הביקורת על כך שבנו של ראש הממשלה, אבנר, צולם יחד איתו בשולחן ליל הסדר, חרף ההוראות שהוציא ראש הממשלה בעצמו.

מלשכתו של נתניהו נמסר בתגובה: "הנחיות משרד הבריאות נשמרות בקפדנות. לא הייתה שום הפרה של ההנחיות. בחודש האחרון אבנר שוהה כל יום, במשך שעות רבות, במעון ראש הממשלה ולן בדירתו שנמצאת בצמוד למעון ראש הממשלה, בתוך המתחם המאובטח. אבנר נתניהו ובת זוגו שומרים על הנחיות משרד הבריאות. בשל ההנחיות, בת זוגו לא ביקרה בבית הוריה מזה כחמישה שבועות ואינה יוצאת לעבודה".

אתמול בשעה 15:00 החל עוצר כמעט מלא ברחבי המדינה, בהתאם לתקנות המעודכנות לשעת החירום בחג הפסח. כבר שלשום נאסרה יציאה מהעיר או מהיישוב בו גרים והופסקה התחבורה הציבורית, והיום הצטרפה למגבלה זו האיסור לצאת לקניות בסופר בכלל, קרוב או רחוק, וגם אם הוא בטווח מאה מטרים מהבית. מגבלה זו תקפה עד מחר ב-07:00 בבוקר.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"רוח החג תהיה חזקה כתמיד": מנהיגי העולם מאחלים פסח שמח

מבשלים מרחוק ומדברים בזום: כך נראה הסדר החריג בתולדות המדינה

יומני הבידוד: משפחות מרחבי הארץ מתעדות את החיים בהסגר

חסימת כביש 1 לבדיקות המשטרה
חסימת כביש 1 לבדיקות המשטרה | צילום: רויטרס

שירותי המשלוחים יישארו פעילים, ומוניות ייפעלו כרגיל ובהתאם להגבלות. אם תבקשו לנסוע לעיר אחרת בלי סיבה - האחריות היא על הנוסעים ולא על הנהג. רוב מקומות העבודה בשגרה לא פועלים בחג, אך משעה זו ועד מחר בשעה 6:00 בבוקר יפעלו רק מקומות חיוניים. מקומות עבודה במגזר הפרטי יוכלו להביא עד 15% מהעובדים רק לצורך עבודה דחופה וחיונית.

משרד הבריאות הבהיר כי מותר לצאת מהבית על מנת לסייע לאדם עם מגבלה רפואית או מצוקה. הסעה לעיר אחרת אינה מותרת כשלעצמה. ילדים להוריד גרושים יוכלו לעבור בין ההורים במהלך החג. נוסף על כך, בצירים המרכזיים במדינה הוקמו 45 מחסומים. מדוברות המשטרה נמסר כי כוחות ביטחון מתוגברים ייפרסו ברחבי הארץ ויפקחו על האכיפה.