5,299 נדבקים חדשים אובחנו אתמול - עלייה נוספת במספר המונשמים

משרד הבריאות עדכן כי אתמול בוצעו קרוב ל-54 אלף בדיקות - 10% מהן נמצאו חיוביות. מניין החולים שמצבם קשה עומד על 604, מהם 165 מחוברים למכונות הנשמה. מספר מקרי המוות עלה ל-1,226

זמן צפייה: 04:33

משרד הבריאות עדכן הערב (שבת) כי אתמול אובחנו 5,299 נדבקים בקורונה - ובכך עלה מניין הנדבקים הכולל בישראל ל-183,602 בני אדם. זאת, ברקע הסגר שהוטל על המדינה. במהלך היום בוצעו 53,993 בדיקות, ו-10% מהן יצאו חיוביות.

מספר החולים שמצבם קשה עומד על 604, ונרשמה עלייה נוספת במניין המונשמים - שעומד כעת על 165. מניין מקרי המוות עלה גם הוא ועומד על 1,226. בבתי החולים השונים מאושפזים כעת 1,244 חולים. 30 בני אדם מתו מקורונה ביממה האחרונה, ו-27 ביממה שלפניה.

עוד בחדשות 13:

חופים ריקים וכבישים שוממים: כך נראה ראש השנה תחת סגר

מגבלת קילומטר ואיסור התקהלות: ישראל נכנסה לסגר בפעם השנייה

בדיקת קורונה במעבדה
בדיקת קורונה במעבדה | צילום: Shutterstock

אתמול, כאמור, נכנסה ישראל לסגר בפעם השנייה. בשעה 14:00 נכנסו לתוקפן ההגבלות החדשות, שיהיו תקפות לפחות לשלושה שבועות, עד 11 באוקטובר. ביום שני הממשלה תתכנס ותדון באפשרות של החמרת ההגבלות.

אלפי שוטרים ומתנדבים, בסיוע כאלף חיילי צה"ל ומאות פקחים עירוניים, נפרסו בכל רחבי הארץ כדי לאכוף את התקנות. שוטרי אגף התנועה פרוסים בצירים הבין-עירוניים ובכניסות לערים, ולצד אכיפת התנועה יבצעו בדיקות ופיקוח אחר תנועת כלי רכב בין הערים. 38 מחסומים הוצבו ברחבי הארץ.

"אני מצפה מהציבור לשמור על התקנות", אמר מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, והצהיר: "נבצע את האכיפה תוך שיקול דעת". כהן קרא לאזרחים להישמע להנחיות, והוסיף: "רק בשיתוף פעולה נצליח לבלום את הנגיף. כולנו מצפים שהציבור יסתכל על המצב באחריות אישית ויסתכל בצורה רחבה, ולא ינסה לעקוף את הסגר".

ישראל נכנסת לסגר שני
ישראל נכנסת לסגר שני | צילום: חדשות 13

בנוסף מבצעת המשטרה מחסומים מדלגים וסיורים בכניסה לערים ובתוכם, במטרה למנוע התקהלות אסורה ויציאה אסורה של אזרחים למרחב הציבורי. כמו כן, תפוקח פעילות בתי העסק שהורשו לפעול וכן בתי עסק שפעילותם נאסרה.

עיקר ההגבלות הן איסור יציאה מהבית למרחק של יותר מקילומטר, איסור התקהלות של יותר מעשרה אנשים במקום סגור ועשרים במרחב פתוח, השבתת מערכת החינוך, הגבלת התחבורה הציבורית ואיסור פתיחת בתי עסק עם קבלת קהל, מלבד חנויות לממכר מזון או תרופות.