משרד הבריאות: 1,889 נדבקים חדשים אובחנו אתמול - 81 מונשמים

עוד עדכן המשרד כי בישראל 32,226 נשאים פעילים. כ-25 אלף איש כבר החלימו מנגיף הקורונה. כ-30 אלף בדיקות בוצעו אתמול, מתוכן קרוב ל-7% היו חיוביות. מניין מקרי המוות עלה ל-446

זמן צפייה: 01:09

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שישי) כי 1,889 נדבקים חדשים אובחנו אתמול בישראל, זאת כאשר שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 6.9%. בכך, עלה מניין הנדבקים מאז פרוץ המגפה ל-58,559. 32,226 נשאים פעילים, בעוד 25,887 בני אדם כבר החלימו. עוד עולה מנתוני המשרד כי 302 חולים במצב קשה, מהם 81 מונשמים. 132 חולים במצב בינוני. מניין המתים עלה ל- 446 בני אדם.

היום ייכנס לתוקף בפעם הראשונה הסגר החלקי בסופי שבוע שעליו הכריזה הממשלה בשבוע שעבר. כזכור, מאז ההכרזה ריככו השרים את ההגבלות, ואלה שיחלו היום לא יהיו דרמטיות במיוחד. חופי הים והבריכות, כמו גם הפארקים ואתרי התיירות, ימשיכו להיות פתוחים לכל אורך סוף השבוע. זאת, בין היתר בעקבות עמדת ועדת הכנסת לפיה עדיף לפזר את האוכלוסייה במקומות רבים יותר ופתוחים, כדי למנוע התקהלות במקומות צפופים.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

ארה"ב על תקרית המטוס בסוריה: היה במרחק ק"מ מכלי הטיס האיראני

המחאה מול מעון ראש הממשלה בבלפור: 55 מפגינים נעצרו

בן 3 חודשים אושפז עם חבלות בכל גופו – הוריו חשודים בהתעללות

רישום תוצאות בדיקת קורונה
רישום תוצאות בדיקת קורונה | צילום: Shutterstock

במקביל, לאחר קרב ממושך של המסעדנים, הם יוכלו לפתוח את בתי העסק, אך תחת המגבלות שאותן קבעה הממשלה - 20 איש בחלל סגור ו-30 נוספים בחוץ. בבתי הכנסת יתקיימו תפילות שאליהן יורשו להגיע עשרה אנשים בלבד.

הקניונים ייסגרו החל מהשעה 17:00, בהתאם להוראות הממשלה. יש לציין כי שעות הפעילות המרכזיות הן בבוקר ובצהריים, כך שהנזק הכלכלי שייספגו מרכזי הקניות יהיה נמוך יחסית. עם זאת, גורמים בענף המסחר והקמעונאות אומרים כי יפתחו גם בשבת את החנויות ומרכזי הקניות הפתוחים, בניגוד להנחיות.

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

גורמים אלו נשענים בין היתר על מסמך של המשטרה שממנו עולה לכאורה כי ההגבלה שמחייבת סגירה משישי בשעה 17:00 ועד יום ראשון בבוקר, תיכנס לתוקפה רק ב-26.7, כך שלטענתם כלומר רלוונטית רק לסוף השבוע הבא.

מכוני הכושר יישארו סגורים בינתיים, כאשר עד יום ראשון הממשלה תצטרך להגיע עם המכונים להסכם בנוגע לתנאי הפתיחה של חדרי הכושר והסטודיו או לחלופין בפיצויים לענף. אולמות התרבות יישארו סגורים גם הם.