זינוק נוסף במספר חולי הקורונה: 459 אובחנו ביממה האחרונה

משרד הבריאות עדכן כי מניין הנדבקים עד כה עלה ל-21,521 - בהם 5,335 חולים פעילים. 40 בני אדם במצב קשה - מהם 27 מונשמים. שתי שכונות בטבריה וכמה אזורים באלעד יוכרזו "אזורים מוגבלים"

בווידאו: נתניהו הודיע כי ההכרזה על אזורים מוגבלים נוספים תהיה עוד היום
זמן צפייה: 01:51
מגפת הקורונה: משרד הבריאות עדכן הערב (שני) כי עלה ל-21,521 מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל - מתוכם 5,335 הינם חולים פעילים. במהלך היממה האחרונה נרשם זינוק במספר הנדבקים, כאשר כ-450ישראלים נוספים אובחנו כחולים בנגיף ביום אחד. כעת, 40 מהנדבקים במצב קשה - 27 מהם מחוברים למכונות הנשמה. מניין המתים עומד על 308 בני אדם. עוד עדכנו מהמשרד כי אתמול בוצעו 13,915 בדיקות, וכי עד כה, 15,869 ישראלים שחלו בנגיף כבר החלימו ממנו. באשדוד נרשם גידול של 6.78% בשיעור הנדבקים, בתל אביב - 1.68%, ובירושלים - 1.39%. בתוך כך, 1,050 אנשי צוות נמצאים בבידוד, מתוכם 354 אחים ואחיות ו-201 רופאים ורופאות. לכתבות נוספות בחדשות 13 >> גנץ על סיפוח: "אם הפלסטינים לנצח יגידו: לא נתקדם בלעדיהם" מחקר: הקורונה הביאה גל אנטישמיות חדש וייחודי ברחבי העולם נתניהו הודיע: הכרזה על אזורים מוגבלים נוספים עוד היום
רישום תוצאות בדיקת קורונה
רישום תוצאות בדיקת קורונה | צילום: Shutterstock
בד בבד, ועדת השרים התכנסה הערב, זאת בשל העלייה הגדולה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל. בתום הדיון קבעו השרים כח השטח המוניציפאלי של העיר אלעד וכן רמת טבריה ב', רמת טבריה ג', שכונת 200, שכונת טבריה עילית ושכונת בן גוריון בטבריה יוכרזו כ"אזורים מוגבלים". המשמעות היא שתיאסר כניסה ויציאה של מי שאינו תושב מקומות אלו, למעט יציאה לעבודה ולבגרויות. "בעקבות עליית התחלואה קיבלנו הערב בוועדת השרים את המלצת משרד הבריאות להטיל מגבלות על כמה שכונות בעיר טבריה וביישוב אלעד", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו. "מחר בבוקר נבדוק גם יישובים אחרים. הדרך הבטוחה ביותר לעצור את המגפה זה שכל אזרחי ישראל יעטו מסכות וישמרו על מרחק".
מבחנה עם דם של נבדק קורונה
מבחנה עם דם של נבדק קורונה | צילום: Shutterstock
אתמול החליט קבינט הקורונה כי יש להתכונן לתרחיש שבו אלפי בני אדם ייאלצו להתחבר למכונות הנשמה - בהם כ-2,000 שנדבקו בנגיף הקורונה ועוד כ-2,000 נוספים שיחוברו למכונות בשל מחלות אחרות. ההחלטה באה בעקבות תרחיש שהציגו משרדי הבריאות, האוצר והביטחון, לפיו בחורף הקרוב יווצר מצב שבו מגפת הקורונה תמשיך להתפרץ במקביל לשפעת ולמחלות חורף אחרות. כמו כן, החליטו השרים על הגברת האכיפה, כאשר הקנסות על מסכות יעלו מ-200 שקלים ל-500, ויקוצר פרק הזמן לתשלום. הנושא יועבר לחקיקה בכנסת. בנוסף, הוחלט כי עיריות יוכלו לסגור בתי עסק שיפרו את ההנחיות. הכסף מהקנסות יגיע לרשויות המקומיות ותוקם מנהלת אכיפה ארצית במשרד לביטחון פנים שתפקידיה יהיו הכוונה, הנחייה, תיאום ותכלול כל רשויות האכיפה.