677 חולי קורונה בישראל; החמרה במצבם של ארבעה

הבדיקות הורחבו וכך גם מספר החולים בארץ שזינק ביותר מ-200 בני אדם ביממה. חלה הידרדרות במצב שתי קשישות המאושפזת במצב קשה מאוד בהדסה עין כרם ובוולפסון. 7 חולים במצב קשה, ו-16 החלימו

זמן צפייה: 03:01

מגפת הקורונה: בית החולים וולפסון עדכן הבוקר (שישי) כי במהלך הלילה חלה החמרה במצבם של שלושה מחולי הקורונה שמאושפזים במרכז הרפואי. מצבה של בת 91 מוגדר כעת קשה מאוד ולא יציב, והיא מונשמת המחלקה לטיפול בקורונה. שני חולים נוספים מאושפזים במצב קשה: אישה בת 67 שסובלת ממחלות רקע וגבר בן 45, ללא מחלות רקע. במקביל, חלה הידרדרות במצבו של חולה ברמב"ם, גבר בשנות ה-70 לחייו שסובל ממחלות רקע, והוא מוגדר כעת קשה.

אמש, משרד הבריאות עדכן כי מניין הנדבקים בישראל בנגיף הקורונה עלה ל-677 בני אדם. בין החולים, בת 89 במצב אנוש המאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם וסובלת מהידרדרות נשימתית מהירה. כמו כן, 4 נוספים עדיין מאושפזים במצב קשה, 13 במצב בינוני ו-644 במצב קל. 16 ישראלים שחלו כבר החלימו מהנגיף ושוחררו לביתם.

בתוך כך, במשרד הביטחון הכריזו על מבצע "רכש קורונה", והודיעו על רכישת 2,500 מכונות הנשמה עבור משרד הבריאות בהיקף של יותר מ-50 מיליון שקלים. 1,000 מכונות יורכבו בישראל ו-1,500 נוספות ייובאו מחו"ל. אספקת המכונות הראשונות צפויה להתחיל בתוך כחודש וחצי והיא תימשך עד לחודשי הקיץ.

לכתבות נוספות בנושא >> 

בנט: "ביום ראשון משרד הבריאות יערוך 3,000 בדיקות קורונה"

נתניהו: "נאשר תקנות שעת חירום להגבלת התנועה"

"פשוט לומר תודה": אזרחי ישראל מוחאים כפיים לצוותים הרפואיים

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

מוקדם יותר אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הצהרה בנוגע לתקנות לשעת חירום, שמעגנות את הנחיות משרד הבריאות באשר להגבלות על יציאה מהבית בשל משבר הקורונה. אחריו נשאו דברים גם שר הבריאות יעקב ליצמן ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.

"זמנים קשים מחייבים החלטות קשות", אמר ראש הממשלה. "שלשום ביקשתי מהציבור להישמע להנחיות משרד הבריאות ולהישאר בבית. יש היענות לכך אבל בפירוש היא לא מספקת. היום אני מודיע על עליית מדרגה נוספת. הממשלה תאשר הלילה תקנות לשעת חירום להגבלת התנועה. בהגבלות הללו אתם, הציבור, נדרשים להישאר בבית - זאת הנחיה מחייבת שתיאכף ע"י גורמי האכיפה. מטרתן להבטיח שכמה שפחות אנשים יידבקו ושכמה שפחות אנשים ידביקו".

הצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו
הצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: חדשות 13

"הלילה התקנות הללו ייכנסו לתוקפן, מייד לאחר שיאושרו בממשלה, ובשלב הראשון יהיו בתוקף למשך שבעה ימים. הן מגובות משפטית. מדובר בצעד שלא היה כמותו מאז הקמת המדינה. מדינה דמוקרטית מתבססת קודם כל על השותפות בין המדינה לאזרחים וגם על השותפות בין אזרחים לאזרחים. אני מבקש שאנשים יאכפו אותן קודם כל בעצמם. יש היענות נרחבת בציבור לדברים הללו וזה חשוב. אנחנו נותנים בכם אמון".

נתניהו הוסיף: "אין רגע של הפוגה במאבק. סגרנו את גבולות המדינה, הנהגנו חובת בידוד נרחבת, הטלנו הגבלת התקהלות, דיללנו את מקומות העבודה והפעלנו אמצעים דיגיטליים לאיתור ולבידוד של חולי קורונה. הצעדים הללו האטו את קצב התפשטות המגפה בישראל, אבל המגפה מוסיפה להתפשט - היא כבר גבתה אלפי קורבנות בעולם. גם בארץ מספר החולים גדל מדי יום. לשמחתי, עד לרגע זה, איש בישראל עדיין לא מת מהקורונה - אבל לצערי, זה לא צפוי להימשך".