בחזרה למחלקות הקורונה: החולים והצוותים ששבו להילחם בנגיף

עם העלייה במספר החולים בנגיף, נפתחות מחדש גם המחלקות הייעודיות בבתי החולים. הרופאים והאחיות, מצויידים בלקחי הגל הראשון, עוטים על עצמם את ביגוד המגן - ונאבקים למען כל מאושפז

זמן צפייה: 04:47

בשבועות האחרונים חלה עלייה דרמטית במספר המאובחנים בנגיף. מאות מטופלים בבתי החולים, כשברקע חל שינוי במדדים לפיהם נקבע מצבם של החולים והחולות המאושפזים. זה משפיע בין היתר גם על הנתונים שמתפרסמים מדי יום. אבל מיהם אותם האנשים מאחורי המספרים והסטטיסטיקות, ואיך ההגדרות האלה משפיעות עליהם?

בהליכה מהירה במסדרונות מחלקת הקורונה של בית החולים וולפסון שבחולון אפשר להבחין ב-22 החולים והחולות המאושפזים שם כרגע. צעירים ומבוגרים, חולים שמצבם קשה וחולים שמצבם קל - חולי הגל השני. הצוות הממוגן כבר מנוסה לאחר הסיבוב הקודם ויודע בדיוק עד כמה מדבק הנגיף שבו הוא מטפל.

עוד בחדשות 13:

כ-2,000 אחים ו-400 רופאים: הושג הסכם לתגבור מערכת הבריאות

ועדת הקורונה אישרה: בריכות וחופי ים יישארו פתוחים בסופי שבוע

בדרך לחיסון? אוני' אוקספורד השלימה בהצלחה שלב ראשון בניסוי

מחלקת הקורונה בבית החולים וופלסון
מחלקת הקורונה בבית החולים וופלסון | צילום: חדשות 13

מיכל מכלה, בת 57, מוגדרת חולת קורונה במצב קל למרות שהיא חולה אונקולוגית. היא אושפזה במחלקה לפני כשבוע והבינה שלמאבק בסרטן נוסף מאבק קשה לא פחות. "אתה קם באמצע הלילה, ולא יכול כלום חוץ מלספור את הדקות שעברו", סיפרה. נעמה מנשה, בת 41, מוגדרת חולה במצב בינוני. "תחושה נוראית של כאבים בכל הגוף, חום עולה-יורד, קושי בנשימה", תיארה. "אני חושבת שאת הגרוע מכול עברתי".

רוזה מורדכיב, האחות האחראית במחלקה, סיפרה: "אופן הטיפול אכן השתנה בין הגל הראשון לגל השני. אנחנו תוך כדי עשייה למדים הרבה, יש הרבה מחקרים. אנחנו היום נותנים טיפול בפלזמות, שזה לא היה, כי יש כבר מאומתים, אז זה מועיל יותר לטיפול בחולים".