בשל הפגנת חרדים: כביש 4 נחסם באזור כלא הדרים - ונפתח

מאות חרדים חסמו את הכביש באזור כלא הדרים, ומהמשטרה נמסר כי "ציבור הנהגים מתבקש לבחור בדרכים חלופיות". 13 מפגינים נעצרו, והכביש נפתח לתנועה זמן קצר לאחר מכן

זמן צפייה: 00:07
הפגנות החרדים מתחדשות: כביש 4 נחסם לתנועה באזור כלא הדרים בשני הכיוונים עקב הפגנת חרדים. מהמשטרה נמסר כי "ניידות נמצאות במקום ומטפלות בהזרמת התנועה והכוונת הנהגים". עוד נמסר כי "ציבור הנהגים מתבקש לבחור בדרכים חלופיות". זמן קצר לאחר מכן הכביש נפתח לתנועה, ו-13 מפגינים נעצרו. ברחבי הארץ טיילו היום כ-130 אלף בני אדם, וההפגנה נערכה בשעות בהן תנועת כלי הרכב נמצאת בשיאה. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת
הפגנה בכביש 4, הערב
הפגנה בכביש 4, הערב | צילום: נתיבי ישראל
בשבועות האחרונים הפגינו חרדים מהפלג הליטאי-ירושלמי בהנהגת הרב אוירבך נגד מעצרם של תלמידי ישיבה שלא התייצבו בלשכת הגיוס. המפגינים חסמו כבישים באזור שכונת מאה שערים, אך בעיקר שיבשו את התנועה בצירי הכניסה והיציאה מהעיר, ועוררו זעם רב בקרב ציבור הנהגים. יותר מ-20 מפגינים חרדים נעצרו עד כה בהפגנות השונות בגין הפרת הסדר הציבורי.
מפגינים נגד גיוס בני ישיבות
מפגינים נגד גיוס בני ישיבות | צילום: דוברות המשטרה
לפני כשבועיים פורסם כי הפלג הירושלמי מאיים להחריף את המאבק - ולקיים הפגנות באזור נתב"ג. במודעה שפורסמה בעיתון "הפלס" מטעם הוועדה להצלת עולם התורה נכתב כי "לנוכח ההסלמה בהתנכלות של השלטון לאסירי עולם התורה, הוחלט להרחיב בימים אלה את המחאה על מנת שתגיע לאוזני העולם כולו".
חרדים חוסמים את הכבישים בירושלים
חרדים חוסמים את הכבישים בירושלים | צילום: מדברים תקשורת
ביום שישי האחרון התייצבו עשרות מפגינים חילונים בכניסה לעיר החרדית מודיעין עילית - במחאת תגובה להפגנות החרדים בשבועות האחרונים. המפגינים שיבשו את תנועת הרכבים שביקשו להיכנס לעיר לקראת כניסת השבת, במחאה על כך שהחרדים המוחים על מעצר בני הישיבות העריקים עושים זאת תוך חסימת צירי התנועה בירושלים וסביבתה. שלושה תושבי מודיעין עילית נעצרו על ידי המשטרה בגין הפרות סדר. "צבא חוסמי הכבישים אינו צבא חוקי", קראו המפגינים, תושבי מודיעין, לפיד, נילי וגבעת אורנים, שמחו על הפקקים הארוכים שנוצרים בצומת שילת כתוצאה מהפגנות החרדים. "תנו לנו לאזרחים לנצח, סוף סוף אנחנו אומרים את שלנו. יום שישי הוא יום טוב להפגין. בשני הצדדים של השער לא עובדים - בצד אחד באופן קבוע ובצד שלנו רק ביום שישי".