מזכ"לית הסתדרות המורים: אם דרישתנו לא תיענה - שנה"ל לא תיפתח

יפה בן דוד הצהירה בריאיון לחדשות 13 כי "עובדי הוראה בסיכון לא יהיו בשר תותחים של המלחמה בקורונה - הם צריכים לעבוד מהבית", והזהירה: "אם לא - נכריז על סכסוך עבודה"

זמן צפייה: 05:09

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד התייחסה הערב (חמישי) בריאיון לחדשות 13 לפתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר, והצהירה כי "עובדי הוראה בסיכון לא יהיו בשר תותחים של המלחמה בקורונה - דורים שיעבדו מהבית. אם לא יימצא פתרון - נכריז סכסוך עבודה ושנת הלימודים לא תיפתח".

"עובדי הוראה בסיכון נאלצים להגיע למוסדות החינוך וללמד, כי משרד החינוך מנכה להם אלפי שקלים מהשכר", המשיכה. "אנחנו דורשים את מה שהמגזר הציבורי עושה – אומרים לעובדים לעבוד מהבית. לא נזלזל בחיי אדם".

עוד בחדשות 13:

המחאה בבלפור מתחדשת: כ-1,500 מפגינים מול מעון רה"מ

החזרה ללימודים: הרשויות המקומיות יחלו להיערך כבר בשבוע הבא

יפה בן דוד, מזכ''לית הסתדרות המורים
יפה בן דוד, מזכ''לית הסתדרות המורים | צילום: חדשות 13
חזרה ללימודים
חזרה ללימודים | צילום: רויטרס

אתמול אישר ראש הממשלה נתניהו את תוכנית החזרה ללימודים באחד בספטמבר של שר החינוך גלנט והיא תובא לאישור הממשלה. הרשויות המקומיות יחויבו להתחיל להיערך אליה כבר בשבוע הבא. משרד האוצר אישר את התקציב לתוכנית.

על פי המתווה, גני הילדים וכיתות א'-ב' יפעלו כרגיל. בכיתות ג'-ד' ילמדו בקפסולות של עד 18 תלמידים. מכיתה ה' התלמידים ישלבו למידה מרחוק יחד לפחות יומיים למידה בבית ההספר, בחלוקה לקפסולות של עד 18 תלמידים.

עלות התוכנית – 4.2 מיליארד שקלים. 2.6 מיליארד יוקצו לגיוס כוח אדם לטובת פיצול הכיתות וכן הגדלת היקף המשרה של מורים, עוזרי חינוך ואף סטודנטים. 1.2 מיליארד נוספים ישמשו לתשתית הלמידה מרחוק. יתר התקציב ישמש למיגון והיגיינה, תמיכה באוכלוסיות מוחלשות והסברה.