הרצח הבא הוא לא גזירת גורל: סימני האזהרה שכל אחת צריכה להכיר

הרצח של דיאנה רז בידי בעלה ביום שישי העלה שוב את התהיות בנוגע לסימנים המקדימים שהיו יכולים למנוע את הטרגדיה. השפלות, אובססיביות ודו-פרצופיות הם רק חלק מהסימנים • הרשימה המלאה

זמן צפייה: 01:52

הרצח של דיאנה רז, כמו כל רצח אישה, מיד מעלה את השאלה האם היו סימנים מקדימים שהיו יכולים למנוע זאת, אבל מניעת הרצח הבא לא צריכה להיות נס כמו שהרצח הבא אינו גזירת גורל - יש מה לעשות. כולנו צריכים לדעת מה הן נורות האזהרה. הנה הן בתמצות:

זוגיות בשדה מוקשים - אם את הולכת על ביצים, נזהרת שלא להכעיס אותו, אם הוא איים בהתאבדות או בנקמה בך או באחרים אם תעזבי ואת מרגישה שאי אפשר לעזוב אותו.

זוגיות מתעתעת - אם הוא משפיל אותך או נהג באלימות מילולית כלפייך, אם הוא הזיק למישהו או משהו שאת אוהבת - וזה כולל בעל חיים או חפץ ששייך לך,אם את מפקפקת בכושר השיפוט שלך או ביכולות שלך.

כתבות נוספות בנושא >>

תיעוד מצמרר: כך הסבירה דיאנה רז איך לזהות בן זוג אלים

"מה לא ראינו?": חברותיה של דיאנה רז נפרדות ומחפשות תשובה

רצח דיאנה רז בבנימין: "הילדה ראתה את אימה שוכבת על הרצפה"

דיאנה רז, ובעלה אמיר רז החשוד שרצח אותה | צילום: חדשות 13

זוגיות במעקב - האם מדובר ביחסים שיש בהם ממד של שליטה, קנאה או אובססיביות? אם הוא מרחיק אותך ממשפחה או חברים, אומר לך מה ללבוש או מדמיין רומנים שלא היו.

זוגיות דו-פרצופית - יש בקשר שלכם קיצוניות קשה - גן עדן וגיהינום, הוא חוזר ומתנצל ומבטיח שזה לא יקרה שוב.

זוגיות טיפולית - אם יש לו רקע של תוקפנות (לא בהכרח כלפייך), אם את אמורה להחזיר לו את האמון בנשים או בבני אדם בכלל, אם הוא חווה אירועים טראומתיים ואת על תקן המטפלת ובת הזוג.

ואם יש לו גישה לכלי נשק - גם אם כלי הנשק הזה ניתן לו כדי להגן על אחרים. נורות האזהרה האלה נכתבו בדם. כלל הברזל הכי חשוב - לא נפרדים לבד מבן זוג אלים, פונים למומחה לאלימות במשפחה. אם זיהית את עצמך או מישהי אחרת - אל תחכי, אל תהיי הקורבן הבא.

דיאנה רז | צילום: חדשות 13