מחאה נגד האלימות בנשים: "ביבי תתעורר, דם נשים אינו הפקר"

לאחר שנרצחו ארבע נשים בתוך שבוע, מאות בני אדם יצאו להפגין בכמה מוקדים ברחבי הארץ במחאה על אוזלת ידן של הרשויות

מאות בני אדם הגיעו אמש (שבת) להפגנות בתל אביב, ירושלים וחיפה במחאה על אוזלת ידן של הרשויות בטיפול בתופעת האלימות נגד נשים. זאת, לאחר שרק השנה נרצחו 17 נשים – ארבע מתוכן בשבוע האחרון. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת המפגינים אחזו בשלטים ועליהם התנוססו תמונותיהן של ארבע הנשים שנרצחו השבוע. על השלטים נכתבה השאלה "מי תהיה הבאה בתור?" ונשמעו הקריאות: "ביבי תתעורר, דם נשים הוא לא הפקר" ו"לא נחמדות, לא שותקות - נשים עושות מהפכות".
כיכר ציון בירושלים, הערב (קובי ריכטר/TPS)
כיכר ציון בירושלים, הערב (קובי ריכטר/TPS)
"17 נשים נרצחו מתחילת השנה בידי בני זוגן ארבע מהן, רק בשבוע הנוכחי. במדינה מתוקנת, שבוע כזה היה שבוע אבל לאומי", אמרה יו"ר ויצו ישראל גילה אשרת בהפגנה בכיכר הבימה בתל אביב במהלכה הדליקו נרות זיכרון ועמדו דקת דומייה לזכר הנרצחות.
ההפגנה בכיכר הבימה בת''א (מאור רוזנשטיין)
ההפגנה בכיכר הבימה בת''א (מאור רוזנשטיין)
 (קובי ריכטר/TPS)
(קובי ריכטר/TPS)
"כמיליון נשים וילדים נמצאים במעגל האלימות במדינת ישראל", הוסיפה אשרת. "מאחורי המספרים האלו, מסתתר ים סוער של תהומות כאב. אלימות היא קו אדום. אני קוראת לממשלת ישראל לקחת אחריות, ולהעמיק את הטיפול בטרור חברתי זה".
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ