מחאת האמוניה: "מחר יהיה מאוחר"‎

כ-3,000 תלמידים, עובדי עיריה ותושבים הפגינו היום מול בית המשפט בחיפה, שדן בערעור על ההחלטה לרוקן ולסגור את מיכל האמוניה

הפגנות ושביתות בחיפה
בעקבות הדיון הצפוי היום (ראשון) בעניין ערעורה של חיפה כימיקלים נגד סגירת מיכל האמוניה, כ-3,000 בני אדם הגיעו הבוקר להפגין נגד הדרישה לבטל את הסגירה. במקביל הושבתו היום הלימודים בשמונה רשויות מקומיות באזור חיפה עד השעה 12:00, לאחר שתלמידי האיזור הצטרפו למאבק נגד המיכל. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת אלפי המפגינים צעדו מול בית המשפט המחוזי בעיר, בו מתקיים הדיון בעניין סגירת המיכל. המפגינים נשאו שלטים וקוראים קריאות בהן "העם דורש את האמוניה לגרש", ו"מיכל האמוניה חייב לעוף".
הפגנות ושביתות בחיפה
הפגנות ושביתות בחיפה | צילום: עריית חיפה
"אני מודה לתושבים ולנוער שגילו מנהיגות אמיתית והתגייסו למאבק הגדול על עתידם וביטחונם של תושבי חיפה והמפרץ". אמר ראש העיר חיפה יונה יהב. "אני מקווה שתתקבל החלטה שעל חיפה כימקלים לרוקן את המיכל ולסגור אותו. לא נפסיק עד שיסולק מערך האמוניה וחייבים לעבור לשלב הבא-  מניעת הרחבת בז"ן וצמצום הפליטות". מועצת התלמידים והנוער הארצית, בשיתוף מועצת התלמידים והנוער המחוזית - מחוז חיפה הודיעו בשבוע שעבר על השבתת הלימודים ברשויות הסובבות את מיכל האמוניה כאות סולידריות עם המחאה. הרשויות שיושבתו: חיפה, קריית אתא, קריית מוצקין, קריית ביאליק, קריית ים, נשר, טירת כרמל, מ.א. זבולון. חנן יזדי, יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אמר כי "מיכל האמוניה הוא פצצת זמן מתקתקת. אסור לנו לתת לסכנה הכבירה הזאת להמשיך לשכון בלב ליבו של אזור המאוכלס בתושבים רבים. בני הנוער במדינת ישראל קוראים לסגירת מיכל האמוניה במיידי".
כתות הלימוד נותרו ריקות
כתות הלימוד נותרו ריקות | צילום: יעל אשכנזי, דוברות מועצת התלמידים והנוער הארצית
נוי קריאף, יו"ר מועצת התלמידים והנוער המחוזית- מחוז חיפה: "מיכל האמוניה מסכן ומאיים על מאות אלפי אזרחים הגרים ברשויות שונות כאן במחוז חיפה. כיושבת ראש מועצת התלמידים והנוער במחוז חיפה אני קוראת לבני הנוער לשאול את השאלות הקשות, ליצור שיח, להיות מעורבים בצורה פעילה ולצאת להפגין בעד הוצאת מיכל האמוניה מחיפה".