הרפורמה במתמטיקה מושבתת: מורים שלא קיבלו את שכרם פתחו בשביתה

מורים רבים למתמטיקה בתכנית ההכשרה של משרד החינוך השביתו היום את הלימודים במחאה על כך שטרם קיבלו את השכר שהובטח

מחאת המורים למתמטיקה: לאחר שדיווחנו כאן שהרפורמה של שר החינוך נפתלי בנט לעידוד למידה של 5 יחידות במתמטיקה תקועה כי מורים לא קיבלו את השכר שהובטח להם, פתחו היום (שלישי) המורים שמשתתפים בקורס ההכשרה של משרד החינוך בשביתה ולא מגיעים ללימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מורים רבים למתמטיקה בתוכנית ההכשרה של משרד החינוך לרפורמת ה-5 יחידות השביתו את הלימודים באוניברסיטאות עקב כך שטרם קיבלו את התמלוגים הכספיים שהובטחו להם עוד בשנה שעברה - לאחר שסיימו להעביר את תכנית ההכשרה הראשונה בחודש יולי האחרון.

המורים פנו למשרד החינוך באמצעות ארגון "חדר מחנכים.ות", שקם בעקבות מחדל השכר האחרון, בדרישה לקבל את השכר המגיע להם. במכתב נאמר שעד שלא יועברו להם התשלומים אליהם התחייב משרד החינוך הם ישביתו את לימודי ההכשרה שלהם ובכך יפגעו למעשה בהתקדמות הרפורמה.

"אתמול קיבלנו הודעה לפיה מה שהובטח ישולם בהמשך ושבינתיים נשוב ללימודים", מסרו נציגים מטעם פורום המורים למתמטיקה, "לצערנו שמענו את ההבטחות הללו שנה שלמה ולכן הוחלט להמשיך בשביתה - ולשוב ללימודים סדירים רק כשנקבל את השעות שהובטחו לנו. כולנו תקווה כי משרד החינוך יתעשת ויבין כי הבטחות צריך לקיים ויצליח לעמוד בכל התחייבויותיו במהירות האפשרית".

"לא קונים את הספינים של בנט ומנכ"לית המשרד"

הרפורמה בלימודי המתמטיקה יצאה לדרך בשנה שעברה כדי לעודד כמה שיותר תלמידים להיבחן בחמש יחידות. במסגרת הרפורמה נדרשו המורים לעבור השתלמויות ברחבי האוניברסיטאות בארץ כדי להכין אותם להגשת תלמידים לבגרות מורחבת.

"אנחנו לא קונים את הספינים של שר החינוך והמנכ"לית", נמסר מארגון 'חדר מחנכים.ות', "נחזור לכיתות רק לאחר שהכספים המלאים יופקדו בחשבונות הבנק של עובדי ההוראה - עד אז הרפורמה של בנט ל-5 יחידות לימוד מבוטלת".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "שום רפורמה לא מושבתת ואין קשר בין הפרסום למציאות. מספר מורים בהרחבת הסמכה החליטו לא להגיע היום ללימודיהם, ובכל מקרה הלימודים התקיימו. הנושא טופל והמורים קיבלו ויקבלו את שהובטח".