סערת האימוץ: חבר הכנסת אוחנה נגד הקואליציה

ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד הודיע כי לא יצביע עם הקואליציה - עד שתשונה עמדת המדינה, שמתנגדת לאימוץ ילדים על ידי הורים גאים. שר הרווחה ביקש ארכה מבג"ץ כדי "לבחון מחדש" את הנושא

אמיר אוחנה
אמיר אוחנה | צילום: Yonatan Sindel ,Flash90

חבר הכנסת אמיר אוחנה (ליכוד) הבהיר היום (שלישי) בעקבות הסערה הרבה שהתעוררה בעקבות עמדת המדינה בנושא אימוץ בידי זוגות להט"בים, כי לא יצביע עם הקואליציה עד שתשונה העמדה - והודיע על כך ליו"ר הקואליציה דוד ביטן. אוחנה הוסיף וכינה את עמדת המדינה בנושא "קו פרשת המים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בהחלטה לתקן עוול ארוך שנים – כזה שהתחולל לא רק תחת כהונתו של שר הרווחה הנוכחי, אלא גם תחת כהונתם של שרי רווחה מיש עתיד וממפלגת העבודה", הוסיף אוחנה, בפוסט אליו צירף תמונה משפחתית עם בן זוגו וילדיהם. "אני מודיע בזאת שעד שההחלטה לא תשונה מהותית ולא סמנטית ונושא האימוץ ייבחן בכל מקרה לגופו ובאופן שיוויוני שאיננו מפלה קטיגורית בין הורים מיועדים להט"ביים לכאלה שאינם – לא אצביע עם הקואליציה"

אתמול כתב אוחנה בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא "פועל מאחורי הקלעים" בנושא. בפוסט שכתב אתמול הדגיש אוחנה כי "התיקון לא צריך להיות סמנטי – הוא צריך להיות מהותי, ולכך אמשיך לפעול". הוא הוסיף כי "היכולת לספק לילד את כל צרכיו החומריים והרגשיים, אינה תלויה בנטיה מינית או בזהות מגדרית".

אחרי הסערה שעוררה עמדת המדינה, שהתנגדה לאימוץ ילדים על ידי זוגות חד מיניים, פנה הבוקר שר הרווחה חיים כץ לבג"ץ, בבקשה למתן הארכה לטובת "בחינה מחודשת של הסוגייה". כץ ציין כי הבקשה נועדה לכך "שגורמי המקצוע יבחנו את הנושא מחדש ויביאו בחשבון את כלל השיקולים העומדים על הפרק".

אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: 123RF

עוד כתב כץ בבקשת הדחייה לבג"ץ כי "נדגיש כי תיושם הרפורמה בשירותי האימוץ על מנת לייעל את התהליך לטובת כלל האזרחים הרוצים לאמץ במדינת ישראל". אתמול, יממה לאחר פרסום העמדה, הבהיר כץ באופן חריג כי "הניסוח היה כושל". בתגובת המדינה לבג"ץ, שנוסחה על ידי משרדי הרווחה והמשפטים, נכתב כי "רצוי ככל הניתן להימנע מהעמסת 'מטען נוסף' על הילד".

"לצערנו הניסוח שהוגש לבג"ץ היה ניסוח כושל שראוי שלא ייאמר", נמסר אתמול מלשכתו של שר העבודה והרווחה. "לשר אין כל כוונה למנוע או לשלול את היכולת לאמץ מקבוצה כזו או אחרת".