לצד התעודה: מכתב שיפור לילד

בבית ספר יסודי במועצה האזורית דרום השרון בחרו לצרף לתעודת המחצית גם מכתב ובו הערות משמעת

מכתב השיפור שנשלח להורים

הורי תלמידי בית הספר "אהרונוביץ'" שבמועצה האזורית דרום השרון הופתעו לגלות שלצד תעודת המחצית שקיבלו היום (שישי) ילדיהם, חילק בית הספר גם "מכתב התנהגות". אך לא כל המכתבים היו זהים - מי שהיה "ילד טוב" קיבל מכתב בצבע אדום, ומי שהיה "ילד רע" קיבל מכתב ירוק, ועליו הערה לשיפור. "זה מזעזע , בושה וביזיון", אומרים ההורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לצערנו לא יכולנו המחצית לתת לך מכתב מחמאה", נכתב ב"מכתב השיפור" שקיבל אחד הילדים. "כפי הידוע לכם, על מנת לקבל מכתב מחמאה על התלמיד/ה לעמוד בקריטריונים ברורים של אחריות אישית והתנהגות נאותה. מטרת מכתב זה לתת לכם משוב על הקשיים שהתעוררו במהלך המחצית". בהמשך המכתב צויין כי התלמיד קיבל את המכתב בעקבות "פסק זמן בגין התנהגות של חוסר איפוק וסובלנות כלפי חבר".

"היום קיבלנו תעודות מחצית א' ונדהמנו לקבל מכתב 'נזיפה' בצבע ירוק, נלווה לתעודה, שכונה 'מכתב שיפור'", סיפרה האם לחדשות 2. "הילדים שקיבלו מחמאה קיבלו מכתב בצבע אדום. כל כך הרבה מסרים אנו מקבלים בתור הורים לגבי התגובה שלנו לתעודה והינה בית הספר נותן 'סטירה בצבע' לילד. הצבע הנפרד מציג לילדים האחרים את מצבו של הילד, הרי אפשר לרשום את זה בתוך התעודה ולא לנפנף בזה".

התגובות הזועמות למכתבי השיפור לא איחרו לבוא. "אני המומה, לא יכול להיות שזה עבר אישור של איזשהו איש חינוך", כתבה אחת האימהות בבית הספר. "אני מניחה ש'אי הבאת ציוד' מצדיקה מצדיק את חוסר היכולת לתת לילד מחמאה או לא כל שכן לבזות אותו במכתב שכזה".