מודיעין עילית סירבה לרשום בת 3 לגן: "הוריה אינם דתיים מספיק"

על אף שהגנים בעיר פעילים כבר יותר מחודשיים, הפעוטה לא רשומה לאף אחד מהם. במכתב ששלחה העמותה שמפעילה את המוסדות נכתב: "בעת התייצבותכם לרישום הילדה, לבוש האם לא תאם את גדרי הצניעות"

זמן צפייה: 03:41

כבר יותר מחודשים עיריית מודיעין עילית מסרבת להכניס ילדה בת שלוש לגן, לכל גן בעיר - כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות 13. העירייה העבירה את האחריות על כל הגנים לעמותה אחת שמחליטה בעצמה איזה ילד או ילדה ילמדו בגן ומי יישאר בחוץ - הכל תלוי ברמה הדתית של הוריו.

על אף שמשפחתה של נ' בת השלוש מושרשת היטב בעיר, עדיין נתקלו בבעיה לרשום את הילדה הקטנה לגן עירוני. "אני לא חושב שיש פה למישהו זכות לבוא לאזרח שגר פה 24 שנה, מאז שהעיר הזאת קיימת, ולהגיד למישהו אם הוא מספיק מתאים לפה או לא", הסביר האב. "כשהלכתי לרשום אותה, התחילו לתת לי כל מני תירוצים: אשתך מתלבשת ככה, אתה נראה ככה".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >> 

חופשות, סיגרים ושמפניה בבריכה: תמלולי חקירת תיק 1000 נחשפים

סערה בדיון לזכר רבין: רה"מ תקף את המשפחה, גנץ יצא נגד נתניהו

ניר חפץ בצאתו מביהמ"ש: "עדותי אמת מזוקקת; אני משלם מחיר כבד"

רשת גני הילדים של עמותת ''אגודת ישראל'' במודיעין עילית
רשת גני הילדים של עמותת ''אגודת ישראל'' במודיעין עילית | צילום: חדשות 13

על אף שההורים מקיימים אורח חיים דתי, על כל הגנים בעיר אחראית עמותת "אגודת ישראל", שקבעה כי ההורים אינם דתיים מספיק בשביל שבתם תוכל להיות באחד הגנים. יתרה מזאת, באגף החינוך בעירייה לא מסתירים שהילדה נענשת בגלל מה שהם מגדירים "אורח חיים לא מספיק דתי של ההורים". "אתה לא מכיר את הפסוק 'אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה'? אתה לא מכיר בזה שלהורים יש אחריות בהתנהגות שלהם על מה שקורה לילדים שלהם?", הסבירה נציגת אגף החינוך בעירייה.

כבר לפני חודשיים קיבלו ההורים מכתב סירוב מהעמותה, שבו נכתב: "בעת התייצבותכם לרישום הילדה, לבוש האם לא תאם את גדרי הצניעות. ברשות ההורים מצויים מכשירי טלפון שאינם מאושרים על ידי ועדת הרבנים". ההורים עובדים, אבל במשך חודשיים אחד מהם נאלץ להשאר בבית עם הילדה, ובלית ברירה רשמו אותה בימים האחרונים לגן בעיר אחרת, במודיעין.

מעיריית מודיעין עילית נמסר: "הארגון המפעיל את הגנים הודיע כי ההורים חתמו על טופס הרישום והתקנון - ולא עמדו בהתחייבותם. הילדה שובצה בגן ממלכתי-דתי בעיר מודיעין והוקצתה לה הסעה מיוחדת לגן". ממשרד החינוך נמסר כי "החוק מעניק לרשות המקומית את הסמכות לקבוע את שיבוץ התלמידים למוסדות חינוך חרדיים".