הרב קנייבסקי הנחה לסגור את תלמודי התורה "לכמה ימים"

לאחר ששוחח עם נתניהו ובשל העלייה בנתוני התחלואה, הורה מנהיג הזרם הליטאי להשבית את מוסדות החינוך החרדיים למספר ימים. בעדה החרדית החליטו לא לסגור את מוסדותיהם בירושלים ובבית שמש

זמן צפייה: 03:50

הרב חיים קנייבסקי, מנהיג הזרם הליטאי בציבור החרדי, הורה היום (חמישי) לסגור את תלמודי התורה "לכמה ימים". זאת לאחר ששוחח עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ובשל העלייה בנתוני התחלואה. בעדה החרדית החליטו שלא לסגור את מוסדות החינוך שלהם בירושלים ובבית שמש, שיישארו פתוחים גם במהלך הסגר.

עוד בחדשות 13:

5 איש במקום סגור, התפוסה בתחב"צ תצומצם לחצי: אושר הידוק הסגר

הנשיא ה-46: אחרי המהומות – אושר ניצחונו של ג'ו ביידן בבחירות

התיק נגד השוטר שירה למוות בגבר הלוקה בנפשו שדקר אותו – נסגר

התפרצות הקורונה בבני ברק
קורונה בבני ברק | צילום: רויטרס

היום בחצות ייכנס לתוקפו הסגר ההדוק, שבמסגרתו נאסרת הפעלת כלל מערכת החינוך למעט מסגרות החינוך המיוחד ונוער בסיכון. בנוסף, תיאסר התקהלות של יותר מחמישה אנשים במתחם סגור ולמעלה מעשרה במקום פתוח, מלבד חתונות, בריתות והלוויות, שיוכלו להתקיים עם כמות כפולה של משתתפים.

פנימיות יוכל לפעול חודש ברצף, אך לא תתאפשר כניסת תלמיד שיצא מהמוסד. בד בבד, התפוסה בתחבורה הציבורית תצומצם ל-50%. תיאסר טיסה לחו"ל, למעט למי שרכש כרטיסים לפני כניסת התקנות לתוקף.

ככלל, תיאסר הגעת עובדים למקום עבודתם, אם אינו חיוני. עם זאת, תתאפשר שהיית עובד שנדרש לשם תחזוק מקום העבודה, כמו תיקון ליקויים, שמירה, תשלומי שכר ועוד. רשימת מקומות העבודה החיוניים לא השתנתה מאז הסגרים הקודמים, אך נוספה אליה עורכי דין שמייצגים לקוחות בבית משפט ועובדים של ועדת הבחירות המרכזית או ועדה אזורית מסוג זה.

בד בבד, תצומצם פעילות הספורט המקצועי, כך שהליגות העליונות יוכלו לקיים אימונים בלבד. כמו כן, בוטל היתר היציאה לצורך פעילות להפגת בדידות עבור אזרחים מבוגרים, שאינה טיפול סוציאלי.

שוטר במחסום משטרתי בלילה הראשון של הסגר השלישי | צילום: רויטרס, ארכיון

כל ההגבלות שכבר היו בתוקף, נשארות. בין היתר, אסורה יציאה למרחק של יותר מ-1,000 מטרים מהבית שלא לצורך, למעט עבור הפגנה, טיפול רפואי או סוציאלי, פעילות ספורטיבית, העברת קטין בין הוריו הגרושים, יציאה למקום עבודה חיוני או למוסדות חינוך שפתוחים, והשתתפות בהלוויה, חתונה או ברית. מי שייתפס מפר את המגבלה ייקנס ב-500 שקלים.

כמו כן, אסורה שהייה בבית של אדם אחר, וכן אסור לקיים שיעורי נהיגה או להשתתף בטיול מאורגן. המסעדות לא יוכלו לפעול באיסוף עצמי, אלא במשלוחים בלבד. צימרים, גני חיות, שמורות טבע, גנים לאומיים ואתרים לאומיים יהיו סגורים.