צפו: ניצול השואה מקבל דירה חדשה

סיפורו של דן ורדי, ניצול השואה מאילת בן ה-99, נגע לליבם של מאות צופים שהתקשרו וביקשו לסייע

אמש פרסמנו במהדורה המרכזית את סיפורו הקשה של דן ורדי, ניצול שואה ערירי בן 99 שמתגורר בדירת עמידר בתת תנאים, קירות מתפוררים, רטיבות ועובש, מרצפות שבורות וכבלי חשמל חשופים במקלחת. אלפי אנשים טובים לא נישארו אדישים. כבר אתמול הגיעו המוני פניות של אנשים שהתרגשו והציעו עזרה, לבשל, לנקות, לתרום ריהוט וכסף ואף לארח את דן - והסערה הציבורית עשתה את שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדבר שהיה הכי קשה לורדי הוא הירידה במדרגות מהקומה השלישית. עבורו זה מאמץ כמעט בלתי אפשרי, ולכן הוא יצא מהבית רק פעם בשבוע. כבר חמש שנים הוא מתחנן שיעבירו אותו לדירה שמותאמת לצרכיו וראויה למגורי אדם, בקומת קרקע או בדירה עם מעלית. בעמידר, במשרד הבינוי והשיכון ובמחלקת הרווחה ידעו על מצבו הקשה, אבל שתקו. השאירו אותו כלוא בדירה בקומה השלישית.

[brightcove_iframe video_id='20tamir_vtr2_n20170712_v1' autoplay='0' credit='' desc='כך נראתה דירתו של ורדי' kid='' duration=''']

בעמידר ובמשרד הבינוי והשיכון צפו, השר גלנט נתן הנחייה להעביר את ורדי דירה, והבוקר הגיעה הבשורה המרגשת. ביום ראשון הוא יעבור סופית לדירתו החדשה, עם מעלית, מזגן ואפילו נוף לגינה, בתקווה שעם הזמן גם ירהט אותה באמצעות אנשים טובים.

קשה לחשוב כמה קשישים וניצולי שואה יש במצב דומה. לא את הסיפור של כולם נוכל להביא בטלוויזיה, אבל רבים מהם יושבים בשקט גם הערב, מקווים שלא שכחנו אותם, ומחכים שנושיט להם יד לעזרה. לסיוע: Kotj@bezeqint.net‏