מעצרים בתום ההפגנה הגאה בתל אביב

קרוב לעשרת אלפים איש, לדברי המארגנים, הפגינו הערב בתל אביב במחאה על עמדת המדינה שמתנגדת לאימוץ בידי זוגות גאים, מהמשטרה נמסר כי 9 נעצרו

המפגינים התעמתו עם השוטרים
המפגינים התעמתו עם השוטרים | צילום: חדשות 2

עימותים עם המשטרה בהפגנה על סערת האימוץ: למעלה מ-10 אלף הפגינו הערב (חמישי) אל מול קרית הממשלה בתל אביב בקריאה לשינוי האיסור על זוגות להטבי"ם לאמץ ילדים. ההפגנה הסתיימה, אך באזור עדיין נמצאים מפגינים רבים שהתעמתו עם כוחות המשטרה ותשעה מוחים נעצרו. רחוב קפלן נפתח בינתיים לתנועה.

[brightcove_iframe video_id='yuna_hafgana_vtr2_n20170720_v2' autoplay='0' credit='' desc='העימותים בהפגנת הקהילה הגאה' kid='' duration='0'']

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים התעמתו עם השוטרים
המפגינים התעמתו עם השוטרים | צילום: חדשות 2

תשעת העצורים חשודים בהפרת הסדר הציבורי, השתתפות בהפגנה בלתי חוקית והעלבת עובד ציבור. מהמשטרה נמסר כי העצורים יובאו לתחנת המשטרה. "אנו שבים וקוראים לציבור המוחים, כי משטרת ישראל תאפשר את חופש המחאה אך לא תאפשר את הפרת הסדר הציבורי ואת הפרת החוק! ציבור המוחים נקרא לשמור על החוק והסדר", הסבירו.

מאות מפגינים בתל אביב
מאות מפגינים בתל אביב | צילום: חדשות 2

באזור עומסי תנועה והמשטרה קוראת לציבור הנהגים שלא להתקרב לאזור עד השעה 22:00, במהלך ההפגנה נסגר לתנועה רחוב קפלן. "אנחנו לא סוג ב'", קראו המפגינים.

"השבוע גיליתי שאני מטען חריג", אמר איש הטלוויזיה נדב בורנשטיין. "קראו לי כבר בהרבה שמות גנאי, אבל הכינוי הזה פגע בי הכי בעולם. "חצי שנה חלפה מאז שהבנות שלנו נולדו. חצי שנה - ואין להן עדיין שום מעמד בישראל. אין להן תעודת זהות. אין להן ביטוח בריאות, רק פוליסה זמנית של עובד זר. מדינה שלמה מתגייסת לעצור את זה שהבנות שלי יהיו מוכרות במדינה שלי".

הפגנה נגד האיסור על הלהט''בים לאמץ
הפגנה נגד האיסור על הלהט''בים לאמץ | צילום: חדשות 2

המפגינים קראו לשינוי עמדת המדינה לגבי אימוץ על ידי זוגות חד מיניים, שלטים כמו "כאן לא צ'צ'ניה" ו"גם לי מותר להיות אבא" הונפו באירוע, וקריאות בוז נצעקו כשהוזכר שמו של שר הרווחה חיים כץ במהלך הנאומים. גם יושבת ראש מרת זהבה גלאון הגיבה לנושא: "בישראל של 2017 להט"בופוביה לא תעבור לסדר היום".

''לא סוג ב'''
''לא סוג ב'''

במהלך ההפגנה, שנערכה במחאה על עמדת המדינה לפיה לא יוכלו בני ובנות זוג חד מיניים לאמץ ילדים, בטענה שמשפחה חד מינית אינה מתאימה לאימוץ, הופיעו הזמרים הראל סקעת ודנה אינטרנשיונל והנחה אותה נדב בורנשטיין. כמו כן נשאו דברים: חן אריאלי, יושבת ראש האגודה למען הלהט"ב בישראל, אודי לדרגור יושב ראש עמותת אבות גאים וממגישי העתירה לבג"צ, נועה סתת מנכ"לית המרכז הרפורמי לדת ומדינה, ורבים אחרים.

שר הרווחה חיים כץ יקים בשבוע הבא צוות בתוך משרדו שיינסח את התשובה החדשה שתוגש לבג"ץ, לקראת הדיון שייערך בחודש ספטמבר בעתירה שהגישו עמותות "האבות הגאים" והמרכז הרפורמי לשינוי המצב הקיים.