מחסום השפה: הישראלים שהחליטו ללמוד אנגלית בגיל מבוגר

בתקופה האחרונה מופיעות אפשרויות רבות לשיפור האנגלית והביטחון לדבר בה: קורסים קבוצתיים, מפגשים בברים להחלפת שפות או אפליקציות. "המטרה היא שתשתפר מבלי לטוס לאנגליה או ארה"ב"

זמן צפייה: 03:12

יותר ויותר ישראלים מחליטים בגיל מבוגר לגשר על הפערים בשפה האנגלית או אפילו ללמוד אותה מההתחלה אבל לא כשהם על ספסל הלימודים, אלא בדרך קצת שונה. אביב, בן 34, יהפוך בקרוב לרופא, ניסה לא מעט קורסים עד שהחל את לימודיו ב"אנגלית לעם", מיזם לואו קוסט ללימודי השפה באמצעות שיחות וידאו עם מורים מעבר לים. "כולם בסבבה, פתאום מדברים איתי וחושבים שאני טמבל, ויש לי מה להגיד. בדיוק סיימתי לימודים, וזה מקצוע שבלי אנגלית, זה מביך".

רונן אייזנברג, מייסד המיזם "אנגלית לעם", סיפר: "כל השיעורים מתבצעים באנגלית בלבד, והתלמידים לא יכולים לברוח לעברית. זה מה שגורם להם לצבור יתרון וביטחון. היתרון הבולט בללמד מבוגרים הוא יש להם המון מוטיבציה והם יודעים בדיוק מה הם מחפשים וזה עוזר להם להתמיד".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

האם נתניהו מנצל בציניות את "ישראל השנייה" או מייצג אותה?

המל"ג אישרה רפורמה בלימודי האנגלית: כל סטודנט ילמד 2 קורסים

"מכירה תודה": המורה שהתמוטטה פגשה את התלמידים שהצילו אותה

רונן אייזנברג, מייסד המיזם ''אנגלית לעם''
רונן אייזנברג, מייסד המיזם ''אנגלית לעם'' | צילום: החדשות 13

מלבד אפליקציות, שיחות וידאו וקורסים אינטרנטיים, הדבר החם הבא הוא מפגשי החלפת שפות. הקהל הבוגר מגיע, שותה בירה קרה ומשוחח – באנגלית. ג'סיקה טולשין, מייסדת fluen tlv, הסבירה: "כדי שתשתפר בשפה, אתה לא תצטרך בהכרח לארצות הברית או לאנגליה, אלא נביא את זה אליך. אנחנו סטראט אפ חברתי. כל הרעיון זה לאפשר לכמה שיותר אנשים ללמוד את השפות האלה ושהעניין של תשלום לא יהיה מחסום"..

בין אם בקורס קבוצתי או מפגש להחלפת שפות, הרצון לשפר את האנגלית ולהגביר את הביטחון לדבר בשפה שהעולם מתנהל בה, קיים אצל לא מעט ישראלים שמבינים שהדרך להצלחה תלויה בדרך בה יצליחו לתקשר בשפה הבין-לאומית.