מנכ"ל משרד החינוך: אי אפשר להציב תנאים שלא ניתנים לביצוע

אבואב התייחס לבלבול שנוצר סביב הפתיחה מחדש של מוסדות החינוך, וטען שיש כללים ברורים לחזרה ללימודים. לדבריו, "צריכה להתקבל החלטה נגד פתיחת הגנים - פחות מ-15 ילדים בקבוצה זו לא שגרה"

זמן צפייה: 09:13

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, התראיין הערב (חמישי) בחדשות 13, והתייחס לבלבול שנוצר סביב הפתיחה מחדש של מוסדות החינוך. לטענתו, "אי אפשר להציב תנאים שלא ניתנים לביצוע - צריכה להתקבל החלטה נגד פתיחת הגנים, מפני שאם קבוצות של 15 ילדים זו השגרה שמדינת ישראל תהיה בה תחת הקורונה, כל מי שיקבע שהקבוצות יהיו קטנות יותר, אומר שהילדים יגיעו יומיים בשבוע - זו לא שגרה".

עוד אמר אבואב כי "מחר יש דיון בממשלה וצריך לדון על ארבע קבוצות - גני ילדים, כיתות א'-ג', ילדים במצוקה ותלמידי תיכון במרתונים לקראת בגרות. כרגע מה שבמחלוקת זה גני הילדים. אני מעריך בהערכה זהירה, לפני הדיון בממשלה, שמסתמן גני הילדים לא יחזרו לפעילות".לדבריו, "הוויכוח הוא אם להניע את גלגלי המשק ולאפשר להורים לצאת לעבודה - צריך להניע את את הדברים וזה נעשה בהדרגתיות".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

גורם במשרד הבריאות: להתחיל עם בתי ספר ולחכות עם הגנים

בשל אחוז תחלואה גבוה: יוטל סגר על מספר שכונות בירושלים

גננות, אמנים ומאמני כושר: מחאות בת"א ובי-ם בצל החזרה לשגרה

שמואל אבואב
שמואל אבואב | צילום: חדשות 13

"יש כללים ברורים", טען מנכ"ל משרד החינוך. "כל המורים יגיעו לבית הספר, אלו שמלמדים מרחוק ואלו שמלמדים באופן פיזי. מורה יהיה יכול לעבור ארבע קבוצות, כי אלו הכללים שנקבעו במשרד הבריאות. כל כיתה תצא למרחב אחר, לכן יש מספר מוגבל של מבוגרים שנחשפים לכיתה, הילדים תמיד יישארו באותה הקבוצה".

מוקדם יותר היום אמר גורם במשרד הבריאות כי על פי המתווה שהציע המשרד, הומלץ לפתוח את בתי הספר בשבוע הבא, אך לחכות עם גני הילדים עד לפעימה הבאה, בעוד שבוע-שבועיים. לדברי הגורם, "ההחלטה היא של הממשלה אנחנו רק ממליצים". נוסף על כך, מסתמן כי בפעימה הבאה כיתות ד' ומעלה גם יוחזרו לפעילות.

גן ילדים
גן ילדים | צילום: רויטרס

עוד סיפר הגורם כי המתווה להחזרת גני הילדים לפעילות דומה לזה של בתי הספר, לפיו הילדים בגן יחולקו לשתי קבוצות כשבכל אחת יש 15 ילדים. כל קבוצה כזו תתחלק לשתי תתי קבוצות של בין שבעה לשמונה ילדים שיעשו פעילויות בנפרד. על פי ההצעה, הגננת תעבור בין שתי הקבוצות באמצע היום.

כמו כן, לפי הגורם במשרד החינוך, חזרה לפעילות הגנים שבהם נמצאים ילדי השכבות החלשות תועדף, כדי לאפשר את היציאה של ההורים לעבודה. המשרד אף המליץ כי ילדים שבני המשפחות שלהם בסיכון או ילדים עם מחלות שמסכנות - לא יגיעו לגנים ולבתי הספר.