פתח תקווה: אלפים בהפגנות בעד ונגד רה"מ

מול ההפגנה השבועית במרחק לא רב מביתו של היועץ המשפטי לממשלה, התאספו עשרות - לפי קריאות יו"ר הקואליציה - על מנת להביע תמיכה בליכוד וברה"מ

המחאה נגד מנדלבליט ונתניהו, הערב (חדשות 2)

פתח תקווה שוב סוערת - הפגנות בעד ונגד נתניהו: אלפים הגיעו הערב (שבת) לפתח תקווה למחאה השבועית שכבר הפכה ל"מסורת", לא רחוק מביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. מנגד, שרים חברי כנסת ופעילי ליכוד מקיימים הפגנת תמיכה בראש הממשלה - ונגד ההפגנה הקבועה שנועדה לדבריהם ללחוץ על היועץ המשפטי לממשלה לקבל החלטות בחקירות נגד נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות כל ההתפתחויות שחלו בימים האחרונים בענייני חקירות הפרשות השונות של נתניהו, שתי ההפגנות צברו תאוצה: בהפגנה שמתקיימת בכיכר גורן בעיר נגד השחיתות הגיעו אלפי מפגינים. בין הקריאות שנשמעו בכיכר: "מנדלבליט אתה טייח, לא נשכח ולא נסלח", "נעמיד אתכם לדין כי העם לא מאמין", "המדינה שלנו ולא של נתניהו", וגם "הון, שלטון, עולם תחתון"

''המדינה שלנו ולא של נתניהו (חדשות 2)
''המדינה שלנו ולא של נתניהו (חדשות 2)

מעבר לכיכר בצד השני בהפגנת נגד, עליה הכריז יו"ר הקואליציה דוד ביטן, התאספו עשרות לתמיכה בראש הממשלה מטעם הליכוד. התומכים בנתניהו השמיעו ג'ינגלים של המפלגה והזכירו פרשיות שחיתות אחרות מהעבר: לדבריהם, החקירות האחרונות נועדו לתקוף את ראש הממשלה נתניהו ומהוות יחס מפלה לעומת זה שזכו לו ראשי הממשלה הקודמים.

"אהיה הערב בהפגנה בפ"ת כדי להעביר מסר: הפור נפל", כתב ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני. "יש לאחד את ההפגנות שנערכות במוצאי שבת ברחבי הארץ תחת קריאה אחת: ראש ממשלה תחת חקירה צריך ללכת הביתה". ח"כ איילת נחמיאס ורבין ממפלגתו הוסיפה: "מה שאני רואה כאן הערב זה את דגל ישראל, ודגל ישראל זה לא שמאל ולא ימין, המדינה היא של כולנו".

השר לשעבר יאיר לפיד טען: "הערב יעמדו מפגינים מימין ומשמאל מול בית היועץ המשפטי לממשלה, אלה יחזיקו שלטים בעד ואלה נגד. אבל המהות היא לא ימין ושמאל ולא בעד ונגד, המהות היא שכולנו רוצים שלטון נקי משחיתות".

בתוך כך, שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה הערב לפרשות ולחקירות."שוחחתי הערב עם ראש הממשלה ושמחתי לשמוע שהוא בטוח בעצמו, נינוח וחוזר על אמירתו שלא היה כלום", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה. "חברי האופוזיציה חברו לחלק מאנשי התקשורת וממשיכים לבצע לינץ' תקשורתי בראש הממשלה ומשפחתו. הציבור מבין היטב שמנסים להפיל את נתניהו בכל דרך. לא יעזור להם -נתניהו ימשיך לעמוד בראשות הממשלה עוד שנים רבות. מתי תלמדו שמחליפים שלטון בקלפי - לא בתקשורת, לא בכותרות ולא בניסיון להפעיל לחץ על היועץ המשפטי לממשלה וגורמי אכיפת החוק. קאט דה בולשיט. תנו לעבוד!".

[brightcove_iframe video_id='hafganot_vtr2_n20170805_v1' autoplay='0' credit='' desc='' kid='' duration='0'']