צפו: תמונות מחבלים והסתה בהפגנה באוניברסיטה העברית

סטודנטים ערכו הפגנה מתא חד"ש בעד שביתת האסירים הביטחוניים כללה הנפת שלטים עם תצלומי מחבלים וקריאות לסילוק הציונים

הנפת שלטים עם תמונות מחבלים רוצחים וקריאות לסילוק הציונים מישראל - זה קרה השבוע לא ברמאללה, אלא בלב בירת ישראל, באוניברסיטה העברית. סטודנטים ערבים מחד"ש הפגינו בעד שביתת האסירים הביטחוניים והתעמתו עם פעילי תנועת "אם תרצו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מנפחא יצאה ההחלטה - אינתיפאדה וניצחון, מירושלים ועד אשקלון, שיושפל הסוהר", "מירושלים למגידו, נמוטט את שער הכלא" ו"אנחנו תחת אש הצבא, אנחנו רוצים לדבר בגלוי - אנחנו לא רוצים לראות אף ציוני". אלו חלק מהקריאות הקשות שהשמיעו המפגינים הערבים בשטח האוניברסיטה העברית, רגע לפני יום ירושלים.

הסטודנטים הערבים שקיבלו אישור להפגין בעד שביתת האסירים, החזיקו בתמונות של אחמד סעדאת רוצחו של רחבעם זאבי גנדי ז"ל והשמיעו מסרים קשים נגד ישראל, כשבכל הזמן הזה עומדים מנגד פעילי תנועת הימין "אם תרצו" ומבקשים להפגין ממול.

פעילי הימין לא הורשו להפגין ממול (חדשות 2)
פעילי הימין לא הורשו להפגין ממול (חדשות 2)

המאבטח, שקיבל הוראה מהאוניברסיטה לפיה כל תא סטודנטים יפגין בזמן שהוקצב לו, לא אפשר את המחאה הנגדית של פעילי אם "תרצו". בשלב מסוים התקרב יואב, אחד הפעילים היהודים, והצטלם, אולי גם קצת התגרה בסטודנטים הערבים כשהחזיק בידו טורטית. לטענתו, הוא הוכה על ידי פעיל תא חד"ש אל מול עיני המאבטחים, נזקק לטיפול ופונה לבית החולים.

בעקבות פרסום התמונות והסרטונים מההפגנה באוניברסיטה אמר יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ רוברט אילטוב: "האירועים באוניברסיטה העברית ששודרו במהדורת החדשות של ערוץ 2 מהווים את שיא הרפיסות של מוסד אקדמי בישראל. במשך דקות ארוכות האוניברסיטה העברית איפשרה לסטודנטים להפגין תוך הנפת שלטים של טרוריסטים מתועבים, רוצחים עם דם על הידיים ביניהם אחמד סעדאת, רוצחו של רחבעם זאבי גנדי ז"ל ולקרוא קריאות לסילוק הציונים מישראל".

אילטוב קרא לשר לביטחון פנים להורות למשטרה לבדוק האם יש באירועים הללו משום הסתה לטרור ואלימות ולשר החינוך נפתלי בנט לבחון את המקרה ולהסיק את המסקנות הנדרשות: "לא ייתכן שבאוניברסיטה העברית, אשר מתוקצבת על ידי משרד החינוך, סטודנטים יקראו לאינתיפאדה נגד מדינת ישראל".

תלונה הוגשה במשטרה, ומהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה כי: "אירוע התמיכה של הסטודנטים באסירים שובתי הרעב התקיים בהתאם לנוהלים ולא נאמרו דברים אשר מהווים עברה על החוק. תא 'אם תרצו' אשר קיים במהלך הבוקר והצהרים פעילות מטעמו שהיתה מתואמת עם הנהלת האוניברסיטה, בחר לפעול מול הסטודנטים המוחים בשעות אחר הצהריים תוך חריגה מההיתר שניתן לו ותוך התרסה כנגד המוחים ובכך עורר חשש להתלקחות היצרים, אנשי הבטחון של האוניברסיטה פעלו בצורה אחראית למנוע הסלמה".