פשיטה על מקורבים למוסלי: נעצרו חשודים בקשירת קשר לביצוע פשע

יממה לאחר שהוגש כתב אישום נגד ראש ארגון הפשיעה, בלשי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה פשטו על בתיהם של שישה חשודים המזוהים עם משפחתו ועצרו אותם בחשד לקשירת קשר ושימוש בחומר נפיץ

יוסי מוסלי בהארכת המעצר
יוסי מוסלי בהארכת המעצר | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בלשי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה פשטו הבוקר (שני) על בתיהם של כמה חשודים המזוהים עם משפחתו של ראש ארגון הפשיעה של יוסי מוסלי, ועצרו שישה חשודים בקשירת קשר לביצוע פשע ובשימוש בחומר נפיץ.

החשודים שנעצרו הם סביב החקירה שבגינה הוגש כתב אישום נגד מוסלי. ‏נראה שהמעצר בוצע כחלק מחיכוך המשטרה עם אנשים המזוהים עם הארגון, אבל נראה שלא מדובר בתיק חזק ועל כן לא ילכו עם כל החשודים להארכת מעצר.

עו"ד איציק איצקוביץ המייצג שניים מהחשודים מסר: "לטענתם אין להם כל קשר לחשדות אשר הוטחו בהם. מאמין ומעריך שהם ישוחררו בבית המשפט בתום הדיון בבקשת המעצר". עורכי הדין שחר חצרוני ודורון נוי המייצגים את ארבעת החשודים הנוספים הכחישו גם הם את החשדות.

יוסי מוסלי (בפנים מכוסות) ועורך דינו דורון נוי בבית המשפט
יוסי מוסלי (בפנים מכוסות) ועורך דינו דורון נוי בבית המשפט | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

עו''ד שחר חצרוני
עו''ד שחר חצרוני

עו''ד איציק איצקוביץ
עו''ד איציק איצקוביץ

כזכור, אתמול הוגש כתב אישום נגד מוסלי בגין סחיטה באיומים של שני אנשי עסקים. בידי המשטרה הקלטות של שיחות האיומים שביצע מוסלי בעודו מחו"ל לאותם שני אנשי עסקים. על פי כתב האישום, מוסלי ביקש להיפגש עם השניים וכשזה לא יצא לפועל הוא התקשר ואיים. בין היתר הוא אמר לאחד מהם: "שתוק שתוק. אני מבטיח לך שתרצה להיפגש איתי".

סנגורו של מוסלי, עו"ד דורון נוי, טען כי מדובר בשני מתלוננים שבעצמם ביצעו מעשי נוכלות והמשטרה מגינה עליהם. סוגיית הרימון, שבתחילה נטען כי מוסלי פוצץ בתיבת הדואר, ירדה מכתב האישום.

בשבוע שעבר הציגו חוקרי היאחב"ל שתי שיחות מוקלטות של מוסלי שבהן לדבריהם עולה חשד כי מוסלי איים על אחד מאנשי העסקים תוך שהוא דורש ממנו להיפגש עימו, לדברי המשטרה, זאת על מנת להיכנס עימו כשותף בעסקים. מדובר באירוע שהתרחש בעוד שמוסלי היה בדרום אפריקה, ואנשי העסקים בישראל.

בסופו של דבר מוסלי לא קיבל את הכסף, ואפילו פגישה לא נערכה בין הצדדים. אלא שלאור התלונה שיש בידי המשטרה, וההקלטות שנחשפו בחקירה - החליטו במשטרה ובפרקליטות שיש בכך מספיק בכדי להגיש כתב אישום נגד מוסלי.