נרצח בעת שהאכיל את בתו: בן 28 נורה למוות בכפר בענה

צוותי הצלה שהוזעקו לתחנת דלק ביישוב בענה מצאו את עלי חסארמה, צעיר בן 28, כשהוא ירוי. הם נאלצו לקבוע את מותו בזירה. ככל הנראה, חסארמה נורה במהלך ריב בין חמולות. מדובר ברצח השני בצפון תוך יממה

צוותי ההצלה קבעו את מותו בזירה. עלי חסארמה
צוותי ההצלה קבעו את מותו בזירה. עלי חסארמה | צילום: בהסכמת המשפחה

עלי חסארמה, צעיר בן 28, נורה למוות הערב (שישי) בתחנת דלק ביישוב בענה שליד כרמיאל. צוותי הצלה של "חייאן" שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו בזירה. ככל הנראה, הירי בוצע במהלך ריב בין חמולות ביישוב. מדובר ברצח השני בגליל תוך יממה. לפי עדויות, חסארמה נרצח בעת שהאכיל את בתו.

בעקבות האירוע בבענה ועל-פי נתוני המעקב של עמותת יוזמות אברהם, בשנת 2022 קיפחו את חייהם 49 ערבים-פלסטינים בישראל בנסיבות הקשורות לאלימות ופשיעה, מהם 47 אזרחים ו-2 שאינם אזרחים. מבין כלל הקורבנות -  6 הן נשים 40 מהקרבנות נורו למוות ו-30 מהקרבנות היו עד גיל 30.

זירת הירי
זירת הירי

מוקדם יותר הבוקר נורה למוות בסאם אמין קבלאן בן ה-41 וגבר נוסף כבן 50 נפצע באורח קשה ביישוב בית ג'ן שבגליל העליון. צוותי מד"א שהגיעו למקום איתרו את השניים בתוך רכב ופינו את הפצוע כשהוא מורדם ומונשם למרכז הרפואי לגליל בנהריה. מרדף משטרתי מתבצע בשעה זו אחר רכב מאזדה החשוד בירי.

אחיו של קבלאן, נרצח לפני כשש שנים גם כן באירוע ירי בצומת ראמה. אחיהם של השניים, ביאן קבלאן, כיהן בעבר כראש מועצת בית ג'ן.

בסאם אמין קבלאן
בסאם אמין קבלאן

פרמדיק מד"א ערן פרידלנדר סיפר: "במקום הייתה המולה רבה. ראינו את שני הפצועים שהיו מחוסר הכרה וסבלו מפציעות חודרות. מיד ביצענו בדיקות רפואיות, פצוע אחד היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו והפצוע השני שנפצע באורח קשה מאוד הורדם בשטח ופונה לבי"ח כשמצבו קריטי".

ראש העדה הדרוזית, שייח' מוופאק טריף, אמר: "הרצח בבית ג'ן הינו מעשה טרור פלילי נפשע. מדובר באירוע קשה, חמור, ואכזרי. לאיש אין זכות ליטול חיים של אדם. כל אדם. אני מגנה בכל תוקף ומוקיע את המעשה הנפשע. אני מטיל את האחריות על משטרת ישראל שאיננה מצליחה למנוע מעשי רצח בלב יישוב בישראל, בצהרי היום באין כל מפריע. אני מתריע מזה תקופה ארוכה בפני גורמי הממשלה והביטחון על אוזלת היד וחוסר המעש. הכתובת על הקיר גם של הרצח הבא וזה יגיע גם למרכזי הערים, אם לא המדינה תתעורר. אנו במצב במלחמה ויש לנהוג כפי שנוהגים במלחמה ולהפעיל סמכויות חירום.

"לא די בפרסום סטטיסטיקה לעומת שנה שעברה. רק לפני מספר ימים 'התגאו' בסיכול ארגון פשיעה במרכז, המדינה מאבדת את המשילות בצפון. לבי עם משפחת הקורבן ומתפלל להחלמת הפצוע שנאבק על חייו ברגעים אלו".